Lotto Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok wygrała w Niecieczy

W spotkaniu 1. kolejki ekstraklasy piłkarze Bruk-Bet Termaliki Nieciecza przegrali z Jagiellonią Białystok 0:1. Jedyną bramkę zdobył z rzutu karnego Łukasz Sekulski. Mecz był ligowym debiutem Mariusza Rumaka na ławce Bruk-Betu i Ireneusza Mamrota w roli szkoleniowca Jagiellonii.

Podopieczni trenera Ireneusza Mamrota pojechali do Niecieczy tuż przed rewanżowym spotkaniem drugiej rundy Ligi Europy z FK Gabala, co miało wpływ na postawę białostocczan w starciu inaugurującym sezon ekstraklasy.

Od początku meczu przeważali gospodarze, już w 4. minucie mogli objąć prowadzenie, jednak Marian Kelemen kapitalnie obronił groźny strzał Samuela Stefanika. Piłkarze Bruk-Bet Termaliki prowadzili grę również w kolejnych minutach, długo nie byli jednak w stanie ponownie stworzyć klarownej sytuacji do strzelenia gola. Piłkę w bramce gości umieścił co prawda Artem Putiwcew, ale został złapany na spalonym. Drużyna z Białegostoku przebudziła się dopiero w końcówce, w tej części gry żadna ze stron nie zdołała jednak otworzyć wyniku.

Tuż po przerwie goście zdobyli bramkę. Kamil Słaby sfaulował w polu karnym Fiodora Cernycha. Sędzia Krzysztof Jakubik podyktował jedenastkę, a po chwili Łukasz Sekulski pewnie pokonał Jana Muchę.

Piłkarze z Białegostoku prezentowali się po przerwie lepiej niż w pierwszej połowie, ale gospodarze nie rezygnowali z walki o zmianę niekorzystnego rezultatu. W 52. minucie byli bliscy wyrównania. Po dośrodkowaniu Patryka Fryca główkował Bartosz Śpiączka, a piłka po jego strzale trafiła w słupek bramki gości. Swoje szanse mieli również piłkarze z Białegostoku, w 65. minucie Cernych trafił w słupek, a Sekulski bez powodzenia próbował dobić to uderzenie. W kolejnych akcjach po obu stronach również brakowało dokładności i wynik tej konfrontacji nie uległ już zmianie.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0)

Bruk-Bet Termalica: Jan Mucha - Patryk Fryc, Mateusz Kupczak, Artem Putiwcew, Kamil Słaby (63. Vitalijs Maksimenko) - Patrik Misak (77. Krystian Peda), Samuel Stefanik (77. Vladislavs Gutkovskis), Łukasz Piątek, Vlastimir Jovanovic, Martin Mikovic - Bartosz Śpiączka.

Jagiellonia: Marian Kelemen - Ziggy Gordon, Ivan Runje, Gutieri Tomelin, Sitya Guilherme - Dmytro Chomczenowskyj, Martin Pospisil (70. Arvydas Novikovas), Damian Szymański (60. Dawid Szymonowicz), Taras Romanczuk, Fedor Cernych - Łukasz Sekulski (77. Cillian Sheridan).

Bramki: 0:1 Łukasz Sekulski (47-karny)

Żółta kartka: Sitya Guilherme (Jagiellonia).

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów: 3 971.