Nice 1 Liga Żużlowa: W Bydgoszczy bez niespodzianki

Żużel

Niedzielne popołudnie kibice żużlowej Nice 1. ligi spędzili na torze w Bygdoszczy, gdzie miejscowa Polonia podjęła plasującą się w połowie ligowej stawki Euro Finannce Polonią Piła. Gospodarze nie zrewanżowali się pilanom za kwietniową porażkę i przegrali 37:53.

Przed rozpoczęciem wyścigu ekipa z Piły z dorobkiem 13 punktów zajmowała 5. pozycję w ligowej tabeli, zaś bygdoszczanie zamykali stawkę gromadząc na swoim koncie jedynie 3 punkty. Goście walczą o występy w fazie play-off, a gospodarze bronią się przed spadkiem, dlatego dla obu zespołów konfrontacja była bardzo ważna.

 

Na tor w Bydgoszczy licznie przybyli kibice przyjezdni. Mieli oni powody do zadowolenia, bo ich drużyna od początku radziła sobie bardzo dobrze. Co prawda pierwszy bieg wygrał reprezentujący Polonię Bydgoszcz Oskar Ajtner-Gollob, jednak jego partner z zespołu dojechał na metę ostatni. Ostatecznie oba zespoły zapisały na swoje konta po trzy punkty.

 

Druga batalia to dominacja pilan (5:1). Goście prowadzili od początku do końca i odnieśli podwójne zwycięstwo. Nieco więcej emocji dostarczyła widzom 3. odsłona. Doskonale pojechał zawodnik Euro Finance Polonii, Michał Szczepaniak, lecz jego drużynowy kolega Adrian Cyfer nie dotrzymał mu tempa i dotarł na metę ostatni przez co zespoły musiały podzielić się punktami.

 

Z każdym kolejnym biegiem uwidaczniała się przewaga ekipy z Piły, co poskutkowało tym, że podopieczni Władysława Golloba odnieśli zwycięstwo jedynie w 3 biegach.

 

W  8. i 9. odsłonie goście zdeklasowali bydgoską Polonię. Już nawet Ajtner-Gollob nie błyszczał tak, jak na początku, a w 9. biegu musiał bronić się przed upadkiem. Jego strata była na tyle duża, że zdecydował się nie kończyć wyścigu.

 

W końcówce bydgoszczanie zerwali się do walki, lecz było już za późno. W ostatnim starciu na wyjściu z drugiego łuku upadek zanotował Damian Adamczak. Została mu udzielona pomoc medyczna, a następnie poturbowany opuścił tor. Nie wystąpił on w powtórce ostatniej odsłony.

 

Euro Finnance Polonia Piła pewnie wygrała całą rywalizację 53:37 i zbliżyła się do rozgrywek fazy play-off. Powodów do radości nie mają za to Bydgoszczanie, którzy nieustannie przybliżają się do pożegnania z Nice 1. ligą.

 

Polonia Bydgoszcz - Euro Finannce Polonia Piła 37:53. Punkt bonusowy: Polonia Piła.

 

Punkty:

 

Polonia Bydgoszcz: Oskar Ajtner-Gollob 9, Andriej Kudriaszow 9, Damian Adamczak 6, Wiktor Kułakow 6, Marcin Jędrzejewski 4, Tomasz Orwat 3, Patryk Sitarek 0.

 

Euro Finannce Polonia Piła: Norbert Kościuch 13, Michał Szczepaniak 10, Wadim Tarasienko 9, Tomasz Gapiński 7, Adrian Cyfer 7, Adrian Woźniak 4, Kacper Grzegorczyk 3.

 

Wynik spotkania Arge Speedway Wanda Kraków - Stal Rzeszów:

 

Arge Speedway Wanda Kraków - Stal Rzeszów 52:38. Punkt bonusowy: Stal Rzeszów.

Punkty:

Arge Speedway Wanda Kraków: Ernest Koza 14, Mateusz Szczepaniak 11, Rasmus Jensen 10, Claus Vissing 9, Piotr Pióro 3, Szymon Szlauderbach 3, Nikolaj Busk Jakobsen 2.

Stal Rzeszów: Josh Grajczorek 10, Dawid Lampart 9, Erik Riss 8, Jake Allen 5, Wiktor Lampart 3, Patryk Wojdyło 2, Marcel Szymko 1.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze