Szpilka zarobił więcej od Kownackiego

Sporty walki

Artur Szpilka (20-3, 15 KO), mimo że przegrał przez techniczny nokaut w czwartej rundzie, zarobił więcej od Adama Kownackiego (16-0, 13 KO). Poinformował o tym Dan Rafael: "Szpila" zainkasował 150 tysięcy dolarów, podczas gdy jego rywal - 100 tysięcy dolarów.

Faworytem tego starcia był wracający po ponad rocznej przerwie - ostatnia walka w styczniu 2016 roku z Deontayem Wilderem o mistrzostwo świata WBC wagi ciężkiej - Szpilka, choć obaw o jego dyspozycję po tak ciężkim nokaucie było mnóstwo. Sam zainteresowany był jednak bardzo pewny siebie, czuł głód boksu i zapewniał, że zrobi swoje. Tak się jednak nie stało: Kownacki był bardzo dobrze przygotowany i przez błędy rywala wygrał przez techniczny nokaut w czwartej rundzie.

I choć między linami okazał się gorszy, to jeśli chodzi o zarobek, zainkasował więcej. Jak poinformował Dan Rafael z ESPN, Szpilka zarobił za przegrany pojedynek 150 tysięcy dolarów, podczas gdy Kownacki - 100 tysięcy dolarów. Za ostatnie starcie przeciwko Wilderowi "Szpila" miał otrzymać ponad 250 tysięcy dolarów.

Skrót walki Szpilka - Kownacki w załączonym materiale wideo.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze