Ekstraklasa piłkarzy ręcznych: Piotrkowianin stawia na młodych

Piłka ręczna
Ekstraklasa piłkarzy ręcznych: Piotrkowianin stawia na młodych
fot. Cyfrasport

Z czterema nowymi zawodnikami przygotowania do nowego sezonu ekstraklasy piłkarzy ręcznych rozpocznie w poniedziałek drużyna Piotrkowianina. To młodzi, perspektywiczni gracze, na których zamierzają stawiać w klubie z Piotrkowa Trybunalskiego.

W poniedziałek wieczorem ekipa Piotrkowianina rozpocznie na własnych obiektach tzw. obóz dochodzeniowy, który będzie jednocześnie początkiem przygotowań do występów w ekstraklasie. Jak poinformował PAP rzecznik prasowy klubu Michał Ostafijczuk, na zajęciach pojawi się m.in. czterech zawodników pozyskanych w przerwie między rozgrywkami.

 

Do Piotrkowianina dołączyli: 21-letni obrotowy Mateusz Kaźmierczak, który ostatnio grał w pierwszoligowym MKS Wieluń i mierzący 200 cm Piotr Rutkowski z KSSPR Końskie oraz 19-letni rozgrywający ChKS Łódź Artur Urbański i jego rówieśnik bramkarz Kacper Pyrka ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku.

 

"To młodzi, ale już wyróżniający się w swoich klubach gracze. Każdy z nich ma przeszłość w młodzieżowych kadrach Polski. Długo ich obserwowaliśmy, bo chcemy odważnie stawiać na utalentowaną młodzież i dawać jej warunki do rozwoju. Uważamy, że przyszłość piłki ręcznej, co pokazuje przykład reprezentacji Polski, musi opierać się na perspektywicznych zawodnikach. Nasza filozofia budowy klubu jest podobna" – tłumaczył.

 

Dodał, że z Piotrkowianina odeszli latem bramkarz Artur Banisz oraz kołowy z Ukrainy Jewgen Krawczenko, a skrzydłowy Krystian Wędrak ma zostać wypożyczony. Zespół nadal będzie prowadził Ukrainiec Dmytro Zinczuk, który zakończył karierę zawodniczą i niedawno otrzymał polskie obywatelstwo.

 

"Nasza kadra jest już raczej zamknięta. Być może dojdzie do nas jeszcze jeden zawodnik, ale jego pozyskanie nie jest już priorytetem. Utrzymaliśmy skład z poprzedniego sezonu, co można uznać za plus. Do tego mamy +młodą krew+, co razem powinno dać dobre efekty" – podsumował Ostafijczuk.

 

Po zajęciach na własnych obiektach, piotrkowscy szczypiorniści rozpoczną serię meczów kontrolnych. Ich pierwszym rywalem 28 lipca będzie Stal Mielec. W planach są także sparingi z ukraińskim ZTR Zaporoże oraz udział w turnieju w Czechach i turniej w Piotrkowie Tryb.

o.s, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie