Wszystkie łapy na parkiet! Reksio nową maskotką BKS PROFI CREDIT

Siatkówka
Wszystkie łapy na parkiet! Reksio nową maskotką BKS PROFI CREDIT
fot.Cyfrasport

Jeśli zapytacie mieszkańców różnych części Polski o symbol Bielska-Białej, część wskaże pewnie legendarnego Fiata 126p, a inna część równie legendarnego Reksia. Tego samego Reksia, któremu w tym roku „stuknęło” 50 lat.

To pół wieku obcowania z tym przemiłym psiakiem przez kilka pokoleń mieszkańców wielkich miast i małych wiosek, zresztą nie tylko w Polsce. A Reksio promował wychowanie poprzez sport, co było zamysłem jego „taty” Lechosława Marszałka. Stąd m.in. odcinek pod tytułem „Reksio sportowiec”. Bohater bajki świetnie pływał, biegał, rywalizował w ping-ponga, wędrował po górach, a w odcinku „Reksio i Paw” – grał w siatkówkę... balonem!

 

I ten właśnie Reksio już wkrótce może być nową, oficjalną maskotką klubową BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała!

 

Bialski klub podczas środowej konferencji prasowej rozpoczął akcję „Wszystkie łapy na parkiet”. Jej celem jest zebranie kwoty 12 tys. zł, która pozwoli na stworzenie klubowej maskotki psiaka Reksio! - Marzeniem każdego klubu jest posiadanie maskotki, która może być bliska Kibicom i ich dzieciom, ale też miastu czy regionowi, skąd wywodzi się ten klub. Naszym pragnieniem było to, by maskotką BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała stał się właśnie Reksio. Teraz mamy szansę, aby Reksio dołączył do drużyny siatkarek! - mówi Andrzej Pyć – Prezes Bialskiego Klubu Sportowego SA.

 

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała chce osiągnąć ten cel razem z kibicami poprzez crowdfundingową akcję „Wszystkie łapy na parkiet”. - Crowdfunding to forma finansowania różnego rodzaju projektów przez społeczność, która jest lub zostanie wokół tych projektów zorganizowana. Przedsięwzięcie jest w takim przypadku finansowane poprzez dużą liczbę drobnych, jednorazowych wpłat dokonywanych przez osoby zainteresowane projektem – wyjaśnia Adam Kliś – Dyrektor ds. Marketingu BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała i dodaje, że liczy na to, iż po raz kolejny bielscy kibice pokażą jak ważna jest dla nich siatkówka i bialski klub. Dzięki ich zaangażowaniu w ten projekt już w kolejnym sezonie ORLEN Ligi, w bielskiej hali wszystkich przywita Reksio. To doskonała okazja dla wszystkich kibiców, by pokazać, jak wielka moc drzemie w bielskiej siatkarskiej społeczności. Po prostu: „Wszystkie łapy na parkiet”!!!  - W zamian za wsparcie akcji każdy kibic, który dołączy do akcji, otrzyma nagrodę z puli przygotowanej specjalnie na tę okazję! Oprócz gadżetów, karnetów i innych klubowych pamiątek dotyczących akcji, do wyboru są m.in. wspólny trening z bielskim zespołem, kolacja z wybraną siatkarką, udział w sesji zdjęciowej do nowego kalendarza czy wizyta Reksia na urodzinach. Dodatkowo imię i nazwisko każdego, kto weźmie udział w akcji, zostanie wypisane na koszulce, w którą będzie ubrany Reksio - mówi koordynator akcji Adrian Sajdak z BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała.

 

- W dzieciństwie oglądałam bajki z Reksiem i bardzo go lubiłam. Cieszę się, że Reksio będzie teraz maskotką klubu, w którym gram. Mam nadzieję, że zachęci to dzieci do częstszego odwiedzania naszej hali i kibicowania naszemu zespołowi - mówi Emilia Mucha przyjmująca reprezentacji Polski i BKS PROFI CREDIT.

 

Projekty związane z crowdfundingiem są coraz bardziej popularne wśród klubów sportowych i ich kibiców BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała jest pierwszym klubem z naszego regionu, który zdecydował się na stworzenie takiego projektu. Swoje projekty tworzyły bądź tworzą największe kluby w Polsce, m.in. piłkarskie Ruch Chorzów, Lech Poznań, Wisła Kraków, Pogoń Szczecin, żużlowa Stal Gorzów, koszykarski klub Czarni Słupsk czy siatkarskie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Skra Bełchatów czy Chemik Police.

 

Jeśli chcecie dołączyć do akcji lub poznać jej szczegóły zapraszamy [TUTAJ]

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze