Nice 1 Liga: Górnik Łęczna ma nowego prezesa. Został nim piłkarz!

Piłka nożna
Nice 1 Liga: Górnik Łęczna ma nowego prezesa. Został nim piłkarz!
fot.Cyfrasport

Serb Veljko Nikitovic objął stanowisko prezesa Górnika Łęczna, który po trzech ostatnich sezonach gry w piłkarskiej ekstraklasie został zdegradowany. Po blisko ośmiu latach zastąpił Artura Kapelkę.

Niespełna 37-letni Nikitovic z Górnikiem związany jest (z krótkimi przerwami) od 2001 roku. To jedyny zawodnik, który grał we wszystkich siedmiu sezonach, kiedy drużyna występowała w ekstraklasie. Jako defensywny pomocnik lub obrońca zaliczył w niej 107 spotkań, w których strzelił sześć goli. W ostatnich latach był kapitanem. Przed rokiem zakończył sportową karierę pozostając w sztabie szkoleniowym.

 

Od trzech miesięcy jest członkiem zarządu. - Po piętnastu latach gry w Górniku podejmuję się nowej roli, która niesie za sobą dużą odpowiedzialność. Zasadniczym celem jest, by klub osiągał jeszcze wyższy poziom organizacyjny i sportowy. Chciałbym też, żeby już w najbliższym czasie w składzie pierwszej drużyny można było zobaczyć wychowanków klubu - powiedział Nikitovic po poniedziałkowym posiedzeniu rady nadzorczej, która powołała go na sternika górniczego klubu.

 

Górnik Łęczna po pożegnaniu Franciszka Smudy przed tygodniem na stanowisku trenera zatrudnił Tomasza Kafarskiego. Spotkanie inaugurujące pierwszoligowe zmagania w nowej edycji piłkarze rozegrają 29 lipca z Odrą w Opolu.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze