Gdynianie polecą do Krakowa w czwartek rano. W inauguracyjnym spotkaniu drugiej kolejki ekstraklasy z Sandecją trener żółto-niebieskich Leszek Ojrzyński nie będzie mógł liczyć na dwóch środkowych pomocników, Hofbauera i Łukasiewicza. Ci zawodnicy nie wystąpili także w otwierającym sezon wygranym 2:0 spotkaniu na własnym stadionie ze Śląskiem Wrocław.

Austriak, który w poprzednim sezonie wystąpił w 25 ligowych meczach i zdobył w nich dwie bramki, dostał zgodę na testy medyczne w dziewiątym klubie austriackiej ekstraklasy. Jeśli je przejdzie, 27-letni piłkarz wróci do swojego byłego zespołu. Z kolei Łukasiewicz powoli dochodzi do siebie po kontuzji – we wtorek 34-letni defensywny pomocnik rozpoczął indywidualne treningi na boisku.

Gdynianie powoli przygotowują się również do pierwszego meczu trzeciej rundy Ligi Europejskiej, który odbędzie się w Gdyni w czwartek 27 lipca. Ich przeciwnikiem będzie zwycięzca rywalizacji FC Midtjylland – Ferencvaros. Bliżsi awansu do trzeciej rundy LE są Duńczycy, którzy 13 lipca w Budapeszcie zwyciężyli 4:2.

- Przez dwa dni gościliśmy na Stadionie Miejskim delegację UEFA, która wizytowała wszystkie pomieszczenia i przedstawiła swoje wymogi dotyczące Ligi Europejskiej. W eliminacjach są one zbliżone do tych, z jakimi mamy do czynienia w ekstraklasie, ale wyższe, zwłaszcza jeśli chodzi o sferę medialną, będą w fazie grupowej. Chcemy je spełnić, bo zamierzamy awansować do głównej części pucharowych rozgrywek - powiedział rzecznik prasowy Arki Tomasz Rybiński.