Perquis znalazł nowy klub! Zagra w Ligue 2

Piłka nożna
Perquis znalazł nowy klub! Zagra w Ligue 2
fot.Cyfrasport

14-krotny reprezentant Polski - Damien Perquis po pięciu latach wraca do Francji. 33-letni środkowy obrońca mimo, że ma ważny kontrakt z Nottingham Forest do końca czerwca przyszłego roku to w najbliższych dniach ma opuścić Anglię. Klub występujący w Championship zamieni na GFC Ajaccio, które gra na zapleczu Ligue 1.

Przenosiny wychowanka Troyes na Korsykę potwierdził prezes klubu z Ajaccio, Olivier Miniconi. - Omówiliśmy wszystkie formalności. Na dniach Perquis zwiąże się z nami - wyznał działacz.

Młodzieżowy reprezentant Francji przez pół dekady grał aż w trzech krajach. Najpierw trafił do Realu Betisu Sewilla. Hiszpanię opuścił na rzecz klubu z MLS - Toronto FC. Ostatni sezon spędził w Nottingham Forest, gdzie na początku był podstawowym zawodnikiem. Jednak od połowy grudnia nie wystąpił w żadnym spotkaniu. W pierwszej części sezonu rozegrał 17 meczów i strzelił w nich 2 gole.

W kraju nad Sekwaną grał kolejno w Troyes, AS Saint-Etienne oraz w FC Sochaux-Montbeliard. W tym ostatnim klubie występował przez pięć lat. W Ligue 1 wystąpił w 180 meczach i zdobył w nich 12 bramek. Na zapleczu francuskiej ekstraklasy zaliczył 62 występy, w których trzykrotnie trafiał do siatki.

Perquis za kadencji selekcjonera Franciszka Smudy był podstawowym stoperem reprezentacji Polski. Na Euro 2012 rozegrał trzy mecze.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze