The World Games: Wrocław logistycznie przygotowany

Inne
The World Games: Wrocław logistycznie przygotowany
fot. Materiały Prasowe

Kibice podczas igrzysk sportów nieolimpijskich The World Games 2017 będą mogli po Wrocławiu przemieszczać się specjalnymi liniami tramwajowymi i autobusowymi. Bilety kolejowe na zawody poza stolicą Dolnego Śląska będą kosztować połowę ceny.

Organizatorzy wrocławskich igrzysk wielokrotnie w trakcie przygotowań powtarzali, że dużym wyzwaniem dla nich podczas imprezy będzie logistyka, czyli przemieszczanie się kibiców i zawodników na areny zmagań. Koordynator transportu publicznego w Urzędzie Miejskim Adam Więcek zapewnił, że w stolicy Dolnego Śląska wszystko jest przygotowane i nie powinno być problemu z dostaniem się na żaden z obiektów.

- Poza wakacyjnym normalnym rozkładem jazdy przez cały czas trwania igrzysk będą jeździły też specjalne tramwaje i autobusy, które dowiozą kibiców na miejsca rozgrywania zawodów. Poza tym na niektóre wydarzenia, takie jak ceremonia otwarcia, będą uruchomione jeszcze specjalne linie. Zalecamy kibicom korzystanie z transportu publicznego, bo będzie im łatwiej i szybciej dojechać na jakiś stadion, czy halę niż prywatnym samochodem – powiedział Więcek.

Specjalny transport przygotowany jest również dla sportowców, którzy podczas igrzysk będą mieszkali głównie w akademikach Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego.

- Sportowcy będą dowożeni specjalnie podstawianymi dla nich busami i autobusami. Jest okres wakacyjny i ruch w mieście zdecydowanie mniejszy, dlatego nie obawiamy się, że nagle utkną w korkach. Gdyby coś takiego groziło, mamy zapewnioną pomoc służb. Jesteśmy spokojni i pewni, że wszyscy dotrą na czas – zapewnił Więcek.

Niektóre z dyscyplin będą rozgrywane w sąsiadujących z Wrocławiem Jelczu-Laskowicach, Świdnicy oraz Trzebnicy i najłatwiej będzie się tam dostać pociągiem. Kibice jadący na zawody do któregoś z tych miast Kolejami Dolnośląskimi będą mogli nabyć bilet z 50-procentową zniżką. Warunkiem skorzystania z promocji jest posiadanie wejściówki na odbywające się tego dnia zawody.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze