Thiago Cionek ma ofertę z ligi tureckiej

Piłka nożna
Thiago Cionek ma ofertę z ligi tureckiej
fot. Cyfrasport

Obrońca US Palermo i reprezentacji Polski Thiago Cionek może latem zmienić klub... Na stole pojawiła się bowiem oferta z tureckiego Kayserisporu.

Działacze Kayserisporu rozglądają się za solidnym obrońcą, ponieważ w ubiegłym sezonie gra tej formacji pozostawiała wiele do życzenia. Drużyna w 34 meczach ligowych straciła 58 bramek. Ostatecznie zajęła 15. miejsce w tabeli.

 

Według Turków, 31-latek ma wszelkie zadatki, by stać się nowym liderem ich obrony. - Umowa Cionka obowiązuje jeszcze rok, ale mimo tego jesteśmy nim zainteresowani. Rozmowy trwają. Jeśli obie strony dogadają się, co do warunków, to dokonamy transferu - powiedział wiceprezes klubu Naci Bedir w rozmowie z serwisem ajansspor.com.

 

Trudno powiedzieć, czy reprezentant Polski zdecyduje się na transfer do Turcji. Być może doskonale pamięta o przypadku Łukasza Szukały, który po przenosinach do Osmanlisporu kompletnie się pogubił i zniknął z kadry Adama Nawałki. Z drugiej strony, gdyby został w dotychczasowym klubie, rywalizowałby "tylko" na poziomie Serie B...

 

Thiago Cionek występuje na Półwyspie Apenińskim od 2012 roku. Reprezentował kolejno barwy Padovy, Modeny i Palermo.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze