Tour de France: Szokujące zdjęcia nóg polskiego kolarza

Inne
Tour de France: Szokujące zdjęcia nóg polskiego kolarza
fot. PAP

Polski kolarz Paweł Poljański udostępnił na swoim profilu na Instagramie zdjęcia, które zszokowały wielu kibiców. Polak sfotografował swoje nogi po ukończeniu szesnastego etapu wyścigu. Na fotcę wyraźnie widać jak wielkim wysiłkiem dla dla zawodników jest rywalizacja w wysokich temperaturach.

Poljański jest członkiem ekipy Bora-hansgrohe i wspólnie z Maciejem Bodnarem i Rafałem Majką znalazł się w szerokiej kadrze grupy wyznaczonej do rywalizowania w Tour De France. Po nieszczęśliwym wypadku Majki, 27-latkowi wyznaczone zostały nowe cele na ten wyścig.

To już 104. edycja tych prestiżowych zawodów. Cała trasa jest podzielona na 21 etapów i liczy sobie 3540 kilometrów. Kolarze mają już za sobą 16 z nich, co oznacza, że przejechali 2829 kilometrów. Najcięższe jednak dopiero przed nimi. W kolejnej odsłonie czekają ich ciężkie podajzdy z metą na stacji narciarskiej - Serre Chevalier, znajdującej się na wysokości 1403 metrów.

O tym jak wyczerpującym wyścigiem jest Tour De France najlepiej świadczą zdjęcia nóg Poljańskiego, na których widać każdą żyłę i obfite zasiniaczenia na ciele sportowca.

 

 

After sixteen stages I think my legs look little tired 😬 #tourdefrance

A post shared by Paweł Poljański (@p.poljanski) on Jul 18, 2017 at 10:04am PDT


kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze