MME w kolarstwie torowym: Polacy zdobyli dwa medale

Srebrny i brązowy medal zdobyli polscy kolarze torowi w trzecim dniu mistrzostw Europy młodzieżowców i juniorów w portugalskiej Anadii. Po srebro sięgnęły zawodniczki do lat 23 w wyścigu na 4 km na dochodzenie. W tej samej konkurencji Polacy zajęli trzecie miejsce.

W finale Polki zostały zdublowane przez Włoszki. Biało-czerwone jechały w składzie: Justyna Kaczkowska, Weronika Humelt, Nikol Płosaj i Wiktoria Pikulik (w eliminacjach i pierwszej rundzie startowały też Daria Pikulik i Alicja Ratajczak).

W wyścigu młodzieżowców o brązowy medal Dawid Czubak, Szymon Krawczyk, Bartosz Rudyk i Daniel Staniszewski wyprzedzili Szwajcarów, uzyskując czas 4.03,441. W pierwszej rundzie drużyna w tym samym składzie ustanowiła rekord Polski elity wynikiem 4.01,626. Złoty medal zdobyli Brytyjczycy.

W rywalizacji młodzieżowców na 1 km ze startu zatrzymanego Michał Lewandowski zajął piąte miejsce.

Reprezentanci Polski zdobyli dotychczas osiem medali - złoty, cztery srebrne i trzy brązowe.