Schwarz w trakcie minionego sezonu dołączył do ekipy Jastrzębskiego Węgla, w miejsce Scotta Touzinsky'ego, który zakończył sportową karierę i z drużyną "Pomarańczowych" wywalczył brązowy medal PlusLigi. Sezon 2016/2017 rozpoczął jako gracz rosyjskiego Kuzbass Kemerowo, lecz nie był zawodnikiem podstawowego składu i rozwiązał kontrakt z klubem. W 2014 roku zadebiutował w polskiej lidze jako gracz Lotosu Trefla Gdański, z którym wywalczył wicemistrzostwo kraju, Puchar Polski oraz Superpuchar Polski.


Reprezentował barwy także zespołów z włoskiej Serie A. W swoim dorobku ma tytuły mistrza Niemiec i zdobywcy Pucharu Niemiec, a przede wszystkim w 2007 roku sięgnął po triumf w Lidze Mistrzów z ekipą VfB Friedrichshafen.


Brązowy medalista mistrzostw świata 2014 w przyszłym sezonie zdecydował się na powrót do rodzimej ligi. Będzie reprezentował barwy półfinalisty poprzedniego sezonu Bundesligi (w półfinale ulegli Berlin Recycling Volleys) United Volleys RheinMain – czytamy na oficjalnej stronie klubu.


- Moim pragnieniem jest być blisko domu w czasie sezonu i poza nim. W United Volleys mam wszystko czego mi potrzeba: mogę grać na najwyższym poziomie ze wspaniałym zespołem i będę mógł dalej rozwijać się jako siatkarz – powiedział 157-krotny reprezentant Niemiec.