Wspomniany piłkarz w rozmowie z dziennikarzami powiedział, że o ile szkoleniowiec wystawi go w sobotnim spotkaniu z Pogonią Szczecin, to będzie w nim grał.

 

"Myślę, że spokojnie poczekajmy do meczu z Pogonią. Nie ma co wybiegać w przyszłość" - podkreślił Murawski.

 

Wdowczyk musi znaleźć w tym meczu zastępstwo za Gerarda Badię. W 25. min. spotkania Cracovii z Piastem (1:1 - pierwszy mecz gliwiczan w sezonie) z powodu kontuzji został zmieniony przez Martina Bukatę.

 

"Nie wiadomo, ile będzie musiał pauzować. Oczywiście, to może być okres dwóch miesięcy, ale też sześciu, a może czterech tygodni. Z tego co się orientuję, dziś ma robiony zabieg. Zobaczymy co tam w tym jego kolanie się dzieje. Nie jest jednak tak źle, jak się obawialiśmy" - poinformował szkoleniowiec Piasta.

 

W pojedynku z "Pasami", w 76. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Konstantin Vassiljev.

 

"Myślę, że jest on takim zawodnikiem, iż jednym karnym, którego nie strzelił, nie zraża się. Podejdzie do następnego" - powiedział Wdowczyk.

 

Zespół ze Szczecina, w pierwszym spotkaniu sezonu 2017/2018 przegrał na swoim stadionie z Wisłą Kraków 1:2. Jednak opiekun gliwiczan podkreślił, że trudno ocenić jakąś drużynę po jednym meczu. „Dość szybko stracili dwie bramki i musieli +gonić+ wynik” - zaznaczył.

 

Początek meczu Piast - Pogoń zaplanowano w sobotę na godz. 15.30.