Ceremonia otwarcia krakowskiego PGL Majora. Trofeum zaprezentowane kibicom

E-sport
Ceremonia otwarcia krakowskiego PGL Majora. Trofeum zaprezentowane kibicom
fot. PGL

W piątkowe popołudnie rozpoczęła się pucharowa faza PGL Majora w Krakowie, a więc najważniejszego turnieju w sezonie. Osiem najlepszych zespołów powalczy o prestiżową nagrodę, a jednym z nich będzie polski Virtus.pro. Tego dnia centrum e-sportu będzie stolica Małopolski. Łączna pula nagród to milion dolarów.

PGL Major w Krakowie to zdecydowanie najważniejszy turniej w sezonie. Osiem najlepszych zespołów z etapu grupowego, a w tym polskie Virtus.pro, zgromadziło się w Tauron Arenie, by uzyskać prestiżowy tytuł zwycięzcy Majora i wznieść przed wielotysięczną publiką cenne trofeum. To nie triumfatorzy zmagań pierwsi otrzymają nagrodę. Nie lada zaszczytu dostąpił bowiem Piotr "Izak" Skowyrski. Popularny komentator został wytypowany do otwarcia całej imprezy i wniesienia pucharu na scenę. Po fakcie Skowyrski na swoim Facebooku był w stanie napisać tylko krótkie, ale jakże wymowne: „Dziękuję”.

Do końca dnia zostaną rozegrane trzy pierwsze ćwierćfinały. Ostatnia walka o półfinał – ta, która polskich kibiców interesuje najbardziej, odbędzie się w sobotę o 13:00. Virtus.pro zmierzy się wówczas z North.

 

Szymon Groenke, kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze