Co z Lewandowskim i Bundesligą w FIFA 18? Już wszystko jasne!

E-sport
Co z Lewandowskim i Bundesligą w FIFA 18? Już wszystko jasne!
fot. PAP

Wbrew wcześniejszym doniesieniom producent gry FIFA 18 uzyskał pełną licencję na rozgrywki Bundesligi oraz Pucharu Niemiec. Oznacza to, że gracze na całym świecie będą mogli wcielić się w Roberta Lewandowskiego, Łukasza Piszczka oraz Jakuba Błaszczykowskiego!

W kwietniu wygasła dotychczasowa umowa między Niemieckim Związkiem Piłki Nożnej a EA Sports, a co za tym idzie producent najbardziej popularnego symulatora piłki nożnej licencji utracił możliwość pokazywania w grze FIFA 18 Bundesligi oraz Pucharu Niemiec.

Z powodu braku porozumienia zorganizowany został przetarg, który jednak ponownie wygrała firma z Redwood City. Głównym konkurentem amerykańskiego studia był producent gry Pro Evolution Soccer 2018 - Konami, któremu również zależało na pozyskaniu praw do niemieckich rozgrywek. Prawdopodobnie EA musiało znacząco podbić stawkę, aby wybić z głowy Japończykom roszczenia do ligi, w której gwiazdą jest Lewandowski. Nowa umowa obowiązywać będzie aż do sezonu 2021/2022.

Ponadto w grze FIFA 18 będziemy mogli konkurować również w 2. oraz 3. Bundeslidze, czym amerykańskie studio pochwaliło się w najnowszym trailerze. Dla odmiany w PES zobaczymy poszczególne niemieckie kluby - między innymi Borussię Dortmund.

 Premiera gry FIFA 18 zaplanowana jest na 29 września tego roku.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie