Gracz k1ck zbanowany przez VALVE

E-sport
Gracz k1ck zbanowany przez VALVE
for. HLTV.org

Reprezentant portugalskiego k1ck – Ricardo ‘rmn’ Oliveir został zbanowany przez Valve Anti-Cheat. Blokada wiąże się z zakazem rozgrywania meczów w Counter-Strike: Global Offensive.

O incydencie poinformował sam rmn na swoim Twitterze. – Otrzymałem bana w CS: GO. Nie mam zielonego pojęcia, jak i dlaczego się to stało – napisał, podkreślając, że blokada została na niego nałożona poprzez Overwatch, a więc platformę, dzięki której członkowie społeczności mogą na własną rękę wyłapywać podejrzane o oszukiwanie jednostki.

 

Sam Oliveir jest jednym z najbardziej doświadczonych graczy w Portugalii. Swoją karierę rozpoczął w 2010 roku. Przez te siedem lat pojawił się na wielu międzynarodowych turniejach. Ostatnio mogliśmy oglądać go zresztą podczas ESWC 2016 w Paryżu. Wtedy – pod sztandarem mixowego składu k1ck oldschool – występował u boku Ricardo ‘foxa’ Pacheco, aktualnego strzelca dignitas.

 

Wraz z VAC banem rmn został zablokowany również na platformie Faceit. Jak jednak twierdzi HLTV.org, gracz i jego organizacja domagają się wyjaśnienia sprawy. Zarząd k1ck w pełni wspiera swojego podopiecznego i skontaktował się już z VALVE.

Szymon Groenke, kl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie