WT w siatkówce plażowej: Kołosińska i Gruszczyńska odpadły w 1/8 finału

Siatkówka
WT w siatkówce plażowej: Kołosińska i Gruszczyńska odpadły w 1/8 finału
fot. PAP

Kinga Kołosińska i Jagoda Gruszczyńska na 1/8 finału zakończyły występ w turnieju World Tour w Olsztynie. Polskie siatkarki plażowe przegrały z Brazylijkami Agathą Bednarczuk i Eduardą Santos Lisboą 0:2 (19:21, 19:21).

W obu setach Polki do połowy partii prowadziły wyrównaną walkę, a nawet prowadziły, ale końcówki należały do bardziej doświadczonych rywalek.

 

- Nie jesteśmy zadowolone, bo trudno być po porażce. Walczyłyśmy dziś z bardzo dobrymi zawodniczkami. Brazylijki w tym sezonie chyba trzy albo cztery razy stały na podium WT. Z jednej strony cieszy, że byłyśmy tak blisko, a z drugiej boli właśnie to, że było blisko, ale się jednak nie udało - podsumowała Gruszczyńska (UKS SMS Łódź).

 

Ona i Kołosińska (AZS UMCS TPS Lublin) stworzyły duet na początku roku, po tym jak karierę z powodu ciąży zawiesiła Monika Brzostek - wieloletnia partnerka drugiej z zawodniczek.

 

Podopieczne serbskiego trenera Srdjana Veckova wygrały dwa mecze grupowe w Olsztynie i dzięki temu wywalczyły bezpośredni awans do 1/8 finału, bez konieczności gry w barażu. Po raz pierwszy w tym sezonie dotarły do czołowej "16" w zawodach cyklu.

 

Ich najważniejszym startem w najbliższych tygodniach będą rozpoczynające się 16 sierpnia mistrzostwa Europy. Wcześniej wezmą udział w turnieju CEV na Cyprze oraz w mistrzostwach Polski.

 

Na fazie grupowej w stolicy województwa warmińsko-mazurskiego zatrzymały się Katarzyna Kociołek (UKS SMS Łódź) i Aleksandra Gromadowska (MKS MOS Wrocław) oraz Martyna Kłoda (UKS SMS Łódź) i Dorota Strąg (Piast Szczecin). W eliminacjach nie powiodło się Marcie Łodej i Magdalenie Orlickiej.

 

Do 1/8 finału w turnieju męskim (mecze w tej fazie odbędą się w sobotę) awansowali Piotr Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Bartosz Łosiak (Jastrzębie Borynia) oraz Mariusz Prudel (TS Volley Rybnik) z Kacprem Kujawiakiem (RCS Czarni Radom). Finały zaplanowano na niedzielę.

 

W tym roku światowa federacja (FIVB) odeszła od dotychczasowego formatu rywalizacji w WT i wprowadziła pięciogwiazdkową skalę (im więcej, tym wyższa ranga). Turniej w Olsztynie jest jednym z dwóch, obok Rio de Janeiro, z czterema gwiazdkami. Wyższą rangę mają tylko trzy imprezy na świecie.

 

Transmisje meczów World Tour w Olsztynie w sobotę i niedzielę w Super Polsacie.

o.s, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze