Bednarek zadebiutował w Southampton

Jan Bednarek, który kilkanaście dni temu zamienił Lecha Poznań na angielski Southampton, zadebiutował w barwach Świętych. Menedżer Mauricio Pellegrino desygnował młodzieżowego reprezentanta Polski w pierwszym składzie na zremisowany 2:2 sparing z Brentford FC.

Bednarek niedawno podpisał kontrakt z Southampton - Lech za swoją młodą gwiazdę otrzymał 6 milionów euro, co stanowiło rekord transferowy Ekstraklasy. W meczu z grającym na co dzień w Championship Brendford FC Polak stworzył duet środkowych obrońców z Japończykiem Mayą Yoshidą.

Występ Bednarka zakończył się w przerwie przy stanie 0:1. Po zmianie stron w jego miejsce pojawił się Jack Stephens. W 28. minucie Bednarek miał szansę wpisać się na listę strzelców, jednak chybił. Obie bramki dla zespołu z St. Mary's Stadium zdobył Charlie Austin. Gole dla gospodarzy strzelali Lasse Vibe i Josh Clarke. Spotkanie na Griffin Park zakończyło się więc remisem 2:2.

Pellegrino do dyspozycji na pozycji stopera ma jeszcze gwiazdę zespołu, Virgila van Dijka, który łączony jest z opuszczeniem zespołu tego lata za rekordową sumę.