Ekstraklasa: Legia Warszawa wciąż bez zwycięstwa

Piłkarze Legii Warszawa zremisowali na własnym boisku z Koroną Kielce 1:1 (0:0) w sobotnim meczu drugiej kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Mistrzowie Polski nie zaprezentowali takiej skuteczności jak w rywalizacji z IFK Mariehamn w rewanżowym meczu drugiej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów.

Podopieczni Jacka Magiery na początku spotkania mieli wyraźną przewagę, ale nie potrafili jej wykorzystać. Niespodziewanie w 15. minucie bliscy zdobycia bramki byli goście, ale Mateusz Możdżeń minimalnie spudłował z około 20 metrów.

Kwadrans później prowadzenie powinni objąć gospodarze. W doskonałej sytuacji znalazł się Armando Sadiku. Reprezentant Albanii jednak uderzył piłkę głową zbyt lekko i trafił prosto w bramkarza Korony.

Chwilę później w sytuacji sam na sam ze Zlatanem Alomeroviciem znalazł się Sebastian Szymański, ale tym razem również górą był serbski bramkarz. Efektownym podaniem piętą popisał się natomiast Kasper Hamalainen.

Wraz z upływem czasu mecz stał się bardziej wyrównany. W 63. minucie świetnie w bramce Legii spisał się Arkadiusz Malarz. Sam przed nim znalazł się Nabil Aankour i wszyscy na stadionie widzieli już piłkę w siatce. Jednak bramkarz Legii obronił jego strzał oraz dobitkę Macieja Górskiego.

Chwilę później minimalnie spudłował Guilherme. To była jednak nieliczna okazja bramkowa gospodarzy w tym okresie, bo za chwilę Malarz ponownie uratował swój zespół przed stratą gola.

W 79. minucie to legioniści objęli prowadzenie. Kolejnym świetnym podaniem w tym meczu popisał się Hamalainen, a wprowadzony w drugiej połowie Michał Kucharczyk znalazł się w doskonałej sytuacji i jej nie zmarnował. Chwilę wcześniej po strzale głową trafił piłką w słupek.

Radość mistrzów Polski z prowadzenia nie trwała jednak długo, bo w 85. minucie Łukasz Kosakiewicz przelobował Malarza i doprowadził do wyrównania. Tym samym Legia pozostaje w tym sezonie bez zwycięstwa w ekstraklasie.

W środę mistrzowie Polski zagrają na wyjeździe z FK Astana w pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów.

Legia Warszawa - Korona Kielce 1:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Michał Kucharczyk (79), 1:1 Łukasz Kosakiewicz (85).

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Łukasz Broź, Jakub Czerwiński, Michał Pazdan, Adam Hlousek - Sebastian Szymański (57. Guilherme), Michał Kopczyński, Thibault Moulin, Kasper Hamalainen, Dominik Nagy (76. Krzysztof Mączyński) – Armando Sadiku (65. Michał Kucharczyk).

Korona Kielce: Zlatan Alomerovic - Bartosz Rymaniak, Shawn Barry, Adnan Kovacevic, Ken Kallaste - Łukasz Kosakiewicz, Jakub Żubrowski (81. Fabian Burdenski), Mateusz Możdżeń, Nabil Aankour (68. Marcin Cebula), Ivan Jukic (74. Krystian Miś) - Maciej Górski.