Futbol amerykański: Francuzi zdemolowali Polaków

Inne

Sobota z The World Games stała pod znakiem półfinałów turnieju futbolu amerykańskiego. Niestety w drugim meczu półfinałowym Francuzi zdemolowali reprezentację Polski 28:2 i to oni zagrają z Niemcami w wielkim finale w poniedziałek.

Futbol amerykański to jedna z czterech dyscyplin „na zaproszenie” podczas 10. Światowych Igrzysk Sportowych. Wrocław jako organizator The World Games 2017 dołączył ją do programu zawodów. Futbol amerykański jest w stolicy Dolnego Śląska popularny ze względu na drużynę Panthers, która sięga po tytuły mistrza Polski i z powodzeniem gra w europejskiej Lidze Mistrzów.

 

W pierwszym półfinale, na Stadionie Olimpijskim Niemcy wygrały ze Stanami Zjednoczonymi 14:13. W drugim półfinale, Polska mierzyła się z Francją.Tylko początek spotkania dawał jakiekolwiek nadzieje na dobry wynik, ale szybko do głosu doszli Francuzi, którzy wygrali pierwszą kwartę 7:0. Zaraz na początku drugiej odsłony Polacy zdobyli dwa punkty, które były ich... ostatnimi w tym meczu. Trójkolorowi byli drużyną lepiej zorganizowaną i ostatecznie wygrali z Polską aż 28:2.

 

Finał oraz mecz o 3. miejsce rozegrane zostaną w poniedziałek 24 lipca.

 

Polska - Francja 2:28 (0:7, 2:14, 0:7, 0:0)

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie