Niemka odepchnęła rywalkę na ostatniej prostej i... przez to przegrała medal (WIDEO)

Inne

Mareike Thum może mówić o sporym pechu. Niemka na ostatniej prostej przed metą w wyścigu na 10 000 metrów odepchnęła rywalkę, przez co straciła szansę na brązowy medal. Ten ostatecznie trafił właśnie do odepchniętej reprezentantki Chińskiego Tajpej, która zamiast na ceremonii wręczenia nagród znalazła się... w szpitalu.

Złoty medal przypadł Kolumbijce Fabrianie Arias, która okazała się najlepsza w wyścigu na wrotkach na 10 000 metrów. Druga na metę przyjechała Sandrine Tass - zawodniczka z Belgii, podczas gdy za ich plecami trwała zacięta batalia o miejsce na najniższym stopniu podium. W ogniu walki znalazły się Mareike Thum oraz Yang Ho-Chen i trzeba przyznać, że ich rywalizacja mogła zaspokoić apetyty nawet najbardziej wybrednych fanów sportów wrotkarskich.

Ostatni zakręt lepiej rozegrała reprezentantka Chińskiego Tajpej i wydawało się, że to ona dojedzie na trzecim miejscu. Tak się jednak nie stało, bo Niemka postanowiła lekko ją przytrzymać, przez co Ho-Chen straciła równowagę i upadła. Thum minęła metę jako trzecia, ale długo nie cieszyła się ze zdobytego medalu. Chwilę po całym zdarzeniu została zdyskwalifikowana, a jej "ofiara", która ostatecznie wstała i zdołała przekroczyć linię końcową, otrzymała brązowy krążek.

Co ciekawe, Ho-Chen nie pojawiła się na dekoracji. Zamiast tego wylądowała w... szpitalu.

Sytuacja w załączonym materiale wideo.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze