Na stronie espnfc.com pojawił się artykuł pod tytułem ”Polska zaszokuje rozstawieniem podczas mistrzostw świata 2018”. Biało-Czerwoni obecnie są na szóstej pozycji, ale bardzo prawdopodobne, że już w sierpniu przesuniemy się o jedno miejsce. Oczywiście awansu na mundial jeszcze sobie nie zapewniliśmy, ale tylko katastrofa spowodowałaby, że nie pojechalibyśmy do Rosji.

 

Tak wysokie miejsce w rankingu FIFA spowoduje, że Polska będzie losowana z pierwszego koszyka. Na rozstawienie liczyć może siedem najlepszych drużyn zestawienia oraz Rosja (jako gospodarz). Przypomnijmy, że gdy Adam Nawałka przejmował drużynę narodową, zajmowaliśmy odległą 78. pozycję.

 

Jak zauważają dziennikarze ESPN Polacy rozgrywają mało meczów towarzyskich, które nie dają zbyt wiele punktów do rankingu. Biało-Czerwoni od ponad roku rozegrali zaledwie jedno takie spotkanie. Co ciekawe reprezentacje takie jak Francja, Hiszpania, Włochy czy Anglia (wszystkie za Polską w zestawieniu) grały trzy, cztery bądź nawet pięć sparingów.