Kolejne medale Polaków na pływalni! Rekord świata Niemców

Polscy pływacy w składzie Wojciech Kotowski, Cezary Kępa, Bartosz Stanielewicz, Adam Dubiel zdobyli srebrny medal w biegu drużynowym z przekazywaniem manekina 4x25 metrów. Polacy przegrali walkę o złoto z Niemcami, którzy z czasem 1.04.04 ponownie pobili rekord świata. Na najniższym stopniu podium wyścig 4x50 metrów w stylu zmiennym ukończyła sztafeta kobiet w składzie Karolina Faszczewska, Anna Nocoń, Alicja Tchórz, Dominika Kossowska.

Polacy w składzie Wojciech Kotowski, Cezary Kępa, Bartosz Stanielewicz, Adam Dubiel nie mieli sobie równych w biegu kwalifikacyjnym i ze świetnym czasem 1.06.54 zostali nowymi rekordzistami The World Games. Decydująca była trzecia zmiana, w której płynął Stanielewicz. Niestety już chwilę później wyczyn naszej ekipy pobili Niemcy, którzy na dodatek ustanowili rekord świata (1.04.54).

Niemcy byli więc bezdyskusyjnymi faworytami do złota w biegu finałowym i z tej roli wywiązali się znakomicie. Prowadzili praktycznie od samego początku i z czasem 1.04.04 "dołożyli" jeszcze pół sekundy do rekordu świata. Za plecami naszych zachodnich sąsiadów trwała walka o pozostałe dwa medale, z której górą wyszli Polacy. Nasi pływacy finiszowali z czasem 1.06.53 i to oni sięgnęli po srebro. Trzecie miejsce zajęli Hiszpanie.

Polska sztafeta kobiet, w skład której weszły Karolina Faszczewska, Anna Nocoń, Alicja Tchórz i Dominika Kossowska, sięgnęła po brązowy medal w wyścigu 4x50 metrów w stylu zmiennym. Dla biało-czerwonych to już w sumie trzeci i czwarty medal zdobyty w sportowym ratownictwie wodnym. Wczoraj Alicja Tchórz zdobyła srebrny medal na 200 m z przeszkodami. Na drugim stopniu podium stanęła także nasza męska sztafeta 4×50 m.