Tchórz: Osiągnęłam niesamowity wynik

Inne

Alicja Tchórz była pierwszym polskim sportowcem podczas The World Games, który zdobył medal. W wyścigu na 200 m z przeszkodami Polka zdobyła srebrny medal, a blisko było również krążka w innej konkurencji.

Łukasz Borowski: Alicja, można powiedzieć dwa sukcesy. Srebro i czwarte miejsce. Co tu się wydarzyło?

 

Alicja Tchórz: Jestem bardzo zadowolona. Zdobyłam srebrny medal w wyścigu na 200 m z przeszkodami. Popłynęłam poniżej rekordu Europy, także to jest niesamowity wynik. Czwarte miejsce zajęłam w ratowaniu manekina w płetwach. Jest to konkurencja dużo bardziej techniczna. Cieszę się, że pobiłam rekord Polski, poprawiałam się ze startu na start.

 

Ile zabrakło do brązowego medalu?

 

Około pięćdziesiąt setnych sekundy. Ja się bardzo cieszę, że uzyskuję lepszy rezultat w każdym starcie. W sumie poprawiłam się prawie dwie sekundy. Przerwy pomiędzy konkurencjami były bardzo krótkie, musiałam się szybko regenerować i stawać do kolejnego wyścigu.

 

Jak jest z atmosferą?

 

Każdy poprawia swoje rekordy życiowe, na każdym starcie. Jesteśmy znakomicie przygotowani. Na takiej, głównej imprezie sezonu to bardzo ważne. Dodatkowo niesamowita publiczność cały czas nas niesie.  

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

Łukasz Borowski, IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze