Wspinaczka na czas: Faworyt zawiódł! Dzieński bez medalu

Marcin Dzieński zajął 4. miejsce we wspinaczce na czas rozgrywanej na placu Nowy Targ. Mistrz świata i Europy po falstarcie w półfinale The World Games, przegrał w wyścigu o brązowy medal z Rosjaninem Stanisławem Kokorinem.

Ambasador The World Games 2017, czyli Marcin Dzieński był jednym z faworytów do zdobycia medalu dla Polski we wspinaczce na czas. Polak z trzecim czasem zakończył eliminacje i znalazł się w najlepszej ósemce turnieju. W ćwierćfinale o prawie pół sekundy pokonał Francuza Bassa Mawema, jednak później było tylko gorzej.

W półfinale Dzieński popełnił falstart, który wyeliminował go z rywalizacji o złoto. Do finału awansował więc Irańczyk Reza Alipourshenazandifar, który złoty medal... także wywalczył bez walki. Tym razem błąd popełnił znakomity Ukrainiec, Danyil Boldyrev.

Złoty medal wśród pań wywalczyła Rosjanka Julia Kaplina, ustanawiając w finale rekord świata z czasem 7,32 sek. Drugi z Polaków – Rafał Hałasa – był 11. w eliminacjach i odpadł z dalszej rywalizacji. Aleksandra Rudzińska, Anna Brożek, Patrycja Chudziak odpadły w ćwierćfinale, a Klaudia Buczek – w eliminacjach.

Występ Marcina Dzieńskiego w załączonym materiale wideo.