Kolejna walka Kownackiego w Polsce?

Sporty walki

Adam Kownacki sensacyjnie znokautował Artura Szpilkę przed tygodniem na gali w Nowym Jorku. "Baby Face" już teraz jest według rankingu najwyżej notowanym polskim pięściarzem wagi ciężkiej i już ma plan na kolejne walki - czy najbliższa z nich odbędzie się pod koniec roku w Polsce?

28-letni Kownacki (16-0, 13 KO) w niezwykłym stylu znokautował Artura Szpilkę (20-3, 15 KO) na gali w Brooklynie. Sędzia ringowy przerwał walkę po lawinie ciosów zadanych przez "Baby Face" już w czwartej rundzie, dzięki czemu ten odniósł swój największy sukces w zawodowej karierze.

Co dalej? Kownacki w jednym z wywiadów przyznał, że jego kolejnym rywalem mógłby być Chris Arreola (36-5-1, 31 KO), z którym "mógłby stworzyć prawdziwą wojnę". Potencjalnego rywala w Amerykaninie meksykańskiego pochodzenia zawsze upatrywał... Szpilka. Mówiło się także o zestawieniu Kownackiego z innym Polakiem, Krzysztofem Zimnochem (22-1-1, 15 KO).

Czy właśnie takiego pojedynku możemy spodziewać się już jesienią? "Super Express" ustalił, że Kownacki swoją kolejną walkę ma stoczyć właśnie w Polsce lub Stanach Zjednoczonych w listopadzie. Warto przypomnieć, że "Baby Face" miał być jedną z gwiazd gali Polsat Boxing Night w czerwcu, jednak wówczas nie doszło do jego walki z Zimnochem.

Wszystkie swoje dotychczasowe pojedynki Kownacki stoczył w USA.

Skrót walki Adama Kownackiego z Arturem Szpilką w załączonym materiale wideo.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze