MME w kolarstwie torowym: Dziesięć medali Polaków w Anadii

Dziesięć medali - złoty, pięć srebrnych i cztery brązowe - zdobyli polscy kolarze torowi w mistrzostwach Europy młodzieżowców i juniorów w portugalskiej Anadii. W niedzielę nie powiększyli dorobku.

Na piątych pozycjach uplasowali się Szymon Krawczyk i Daniel Staniszewski w madisonie młodzieżowców, Julita Jagodzińska w keirinie zawodniczek do lat 23 oraz Oliwia Majewska i Wiktoria Polak w madisonie juniorek.

Michał Lewandowski był dziesiąty w keirinie młodzieżowców, a Damian Papierski i Filip Prokopyszyn zajęli 11. miejsce w madisonie juniorów.

Jedyne złoto wywalczyła w pierwszym dniu mistrzostw Justyna Kaczkowska w wyścigu indywidualnym na dochodzenie w kat. do lat 23.

Na drugim stopniu podium stanęli: Damian Sławek w wyścigu eliminacyjnym młodzieżowców, Filip Prokopyszyn w scratchu juniorów, drużyna sprinterska juniorów - Łukasz Kowal, Daniel Rochna, Krystian Ruta oraz Cezary Łączkowski, drużyna zawodniczek do lat 23 w wyścigu na 4 km na dochodzenie - Kaczkowska, Weronika Humelt, Nikol Płosaj i Wiktoria Pikulik (w eliminacjach i pierwszej rundzie startowały też Daria Pikulik i Alicja Ratajczak) oraz Daniel Rochna w keirinie juniorów.

Brązowe medale zdobyli: Daniel Staniszewski w wyścigu indywidualnym na dochodzenie młodzieżowców, drużyna sprinterów do lat 23: Patryk Rajkowski, Mateusz Miłek, Michał Lewandowski i Marcin Czyszczewski, a także drużyna zawodników do lat 23 w wyścigu na 4 km na dochodzenie: Dawid Czubak, Szymon Krawczyk, Bartosz Rudyk i Daniel Staniszewski (w eliminacjach pobili rekord Polski elity wynikiem 4.01,626) oraz Cezary Łączkowski w keirinie juniorów.