The World Games: Brąz nie dla polskich futbolistów

Inne

Reprezentacja Polski w futbolu amerykańskim przegrała ze Stanami Zjednoczonymi 7:14 w meczu o brązowy medal The World Games. Amerykanie triumfowali, ale zwycięstwo przepłacili stratą Zakkary'ego Packarda, który odniósł fatalnie wyglądającą kontuzję. W wielkim finale Francja zagra z Niemcami.

Po pogromie, jaki zafundowali Polakom Francuzi w półfinale (Trójkolorowi wygrali 28:2) tym razem Biało-Czerwoni zmierzyli się z Amerykanami. Stany to rzecz jasna kolebka tego sportu, ale reprezentanci USA w przewadze występowali w klubach europejskich. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem, a w drugiej przyłożenie zaliczyli rywale Polaków.Futboliści zza oceanu prowadzili, ale niestety fatalnej kontuzji nabawił się jeden z ich zawodników. Noga Packarda zaklinowała się pod ciężarem jednego z Polaków i nienaturalnie wygięła.

 

Nasi zawodnicy potrafili odrobić straty notując pierwsze przyłożenie w całym turnieju. Wszystko rozstrzygnęło się w ostatniej odsłonie i to Amerykanie mogli cieszyć się z brązowego medalu.

 

W wielkim finale Francja zmierzy się z Niemcami. Transmisja od godziny 19.00 w Polsacie Sport i Super Polsacie.

 

Wynik meczu o 3. miejsce:

 

Stany Zjednoczone - Polska 14:7

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze