The World Games: Niemcy i Szwajcaria w finale fistballu

W decydującą fazę wkracza rywalizacja w fistballu podczas 10. Światowych Igrzysk Sportowych. W poniedziałek 24 lipca na stadionie Oławka przy ul. Na Niskich Łąkach. W półfinałach triumfowali Niemcy i Szwajcarzy.

Pierwszy pojedynek półfinałowy, Niemcy – Brazylia, przebiegał bez niespodzianek. Niemieccy kibice głośno dopingowali swoich zawodników, a ich ulubieńcy odwdzięczyli się doskonałą grą. Faworyci całego turnieju szybko rozgromili zespół z Ameryki Południowej w trzech setach, kolejno: do 6, 5 i 7 punktów.

Drugi mecz o wejście do finału zapowiadał się dużo bardziej emocjonująco. W poprzednim starciu Szwajcarów i Austriaków potrzebne były cztery wyrównane sety (ostatecznie na korzyść Helwetów). Niesieni dopingiem prawie setki kibiców Szwajcarzy pokonali Austriaków jeszcze szybciej, niż w fazie preeliminacyjnej, 3:0.

- To były "tylko" trzy sety, ale każdy z nich bardzo zacięty i pełen walki - mówi asystent trenera Szwajcarii Hans Peter Brigger. - Jesteśmy drużyną pełną ducha walki, która nie odpuszcza do końca. W finale to Niemcy mieli być faworytem, ale po stracie ich najlepszego zawodnika z powodu kontuzji – Patricka Thomasa. On jest graczem z zupełnie innej ligi - dodaje Brigger.

W preeliminacjach Niemcy wygrali ze Szwajcarią po emocjonującym, pięciosetowym pojedynku. To zapowiada zaciętą i wyrównaną walkę o złoto The World Games 2017!

Mecz o 3. miejsce, Brazylia – Austria, rozpocznie się o godz. 13.00, a finał o godz. 15.00.