Jak poinformowali organizatorzy, dotychczas sprzedano 140 tys. biletów, tj. 70 procent wszystkich dostępnych. Po ceremonii otwarcia największym powodzeniem cieszą się zawody żużlowe (29 lipca). Natomiast z tych, które już się zakończyły, w komplecie rozeszły się wejściówki na wspinaczkę (plac Nowy Targ), pływanie w płetwach (kompleks Orbita), sporty lotnicze (Szymanów), sumo (hala Orbita) i bule (pergola przy Hali Stulecia).

Nie ma już biletów na sporty bilardowe, squasha, kończą się na karate, kajak polo i przeciąganie liny.

- Po niedzielnej nawałnicy wszystkie obiekty uprzątnięto w około dwie godziny. Najbardziej ucierpiała infrastruktura techniczna na torze wrotkarskim w parku Tysiąclecia. Obecnie zawody odbywają się bez przeszkód, dzięki zaangażowaniu obsługi obiektów i wolontariuszy, bez których nie byłoby to możliwe. Codziennie pracuje około 1200 osób spośród 1700 ogólnej liczby zgłoszonych – przekazał rzecznik prasowy World Games Kacper Cecota.

Poinformował również, że dotychczas wydano 3316 akredytacji dla uczestników igrzysk - sportowców, członków sztabów szkoleniowych i przedstawicieli międzynarodowych federacji. W najbliższych dniach przybędą kolejne grupy, ok. trzech tysięcy osób. Pierwsze cztery dni zawodów relacjonowało 500 dziennikarzy. Spodziewany jest przyjazd następnych 350.

- Transmisja z ceremonii otwarcia dostępna była w 130 krajach. Wydarzenie relacjonowały między innymi kanały CCTV5 z Chin, TBS z Japonii, Sport1 z Niemiec, Match TV z Rosji, ESPN LA, który swoim zasięgiem obejmuje wszystkie państwa Ameryki Południowej oraz Olympic Channel – kanał Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego – dodał rzecznik prasowy.