Turniej w cieniu Majora. Team EnVyUs mistrzem DH Open w Atlancie

Inne
Turniej w cieniu Majora. Team EnVyUs mistrzem DH Open w Atlancie
fot. HLTV.org

W cieniu krakowskich rozgrywek odbył się dużo mniej prestiżowy i słabiej obsadzony turniej w Atlancie. Imprezę z serii DreamHacka Open tym razem zwyciężyli gracze Team EnVyUs, którzy wcześniej nie zdołali uzyskać awansu na Majora. Nagrodą pocieszenia niech będzie zgarnięte przez nich $50,000.

Do rozstrzygnięcia wielkiego finału DreamHacka Open w Atlancie potrzebne były aż trzy mapy. Każda z nich była jednak dość jednostronna. Overpass w dużej mierze upływał pod znakiem dominacji Skandynawów z Heroic, aczkolwiek – tak, jak w finale Majora – zespół, który zwyciężył na pierwszej planszy nie zdołał utrzymać przewagi do końca. Nagle bowiem Team EnVyUs z niesamowitym Adilem ‘ScreaMem’ Benrlitomem na czele zaczął dosłownie miażdżyć swoich rywali. Na Cobblestone EnVyUs straciło tylko osiem punktów – aczkolwiek to była tylko rozgrzewka. Prawdziwym pokazem sił stało się dopiero Inferno, które ostatecznie przypieczętowało triumf Francuzów. Heroic na ostatniej mapie wygrało tylko dwie rudny.

Heroic 1:2 Team EnVyUs

Overpass 16:11; Cobblestone 8:16; Inferno 2:16

W zawodach udział wzięli również gracze HellRaisers i Renegades, którzy zmagania zakończyli po przegranych półfinałach, a także Misftis, GODSENT, Binary Dragons oraz NRG Esports. Łączna pula nagród na zawodach w USA wyniosła $100,000.

Klasyfikacja końcowa DreamHack Open Atlanta:

1. miejsce – Team EnVyUs - $50,000

2. miejsce – Heroic - $30,000

3. miejsce – HellRaisers - $20,000

4. miejsce – Renegades - $20,000

5. miejsce – GODSENT - $3,000

6. miejsce – Misftis - $3,000

7. miejsce – Binary Dragons - $2,000

8. miejsce – NRG Esports - $2,000

Szymon Groenke, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze