World Games: Siłacze w najbardziej nowoczesnej sali koncertowej w Europie

Inne
World Games: Siłacze w najbardziej nowoczesnej sali koncertowej w Europie
fot. jaroslawolech.pl

Scenerią odbywających się podczas World Games zmagań w trójboju siłowym są wnętrza majestatycznego budynku w centrum Wrocławia - Narodowego Forum Muzyki. To jeden z najnowocześniejszych obiektów koncertowych w Europie. Rywalizacja toczy się na scenie sali mogącej pomieścić 1800 osób.

W poniedziałek rozpoczęły się zmagania kobiet i mężczyzn w kategoriach lekkiej i średniej. We wtorek z ciężarami zmierzą się zawodnicy wagi średniej i ciężkiej, zaś w środę superciężkiej. Zawodnicy wykonują przysiad ze sztangą na barkach, wyciskanie z klatki piersiowej leżąc na ławce oraz tzw. martwy ciąg.

Pomost ustawiono na scenie sali koncertowej, która posiada systemy nagłośnieniowe zapewniające najwyższe standardy akustyczne. Występowały na niej renomowane orkiestry z całego świata. W grudniu ubiegłego roku, podczas gali wręczenia Europejskich Nagród Filmowych, sala ta gościła największe gwiazdy kinematografii. Odbywają się tu największe festiwale, m.in. Wratislavia Cantans, Musica Polonica Nova, Forum Musicum i Jazztopad.

- Startowałam już w wielu obiektach, ale zazwyczaj były to zwykłe sale gimnastyczne, ewentualnie sceny. Czekałam na przyjazd do Wrocławia, bo widziałam już wcześniej, jak to będzie wyglądało. To onieśmielająco piękne. Mam wrażenie, że dzięki temu jak pokazuje się tutaj trójbój, ludzie zwrócą uwagę na kunszt naszego sportu – powiedziała Kanadyjka Stephanie Pubbicome.

W polskiej ekipie są m.in. wielce utytułowani zawodnicy, wielokrotni mistrzowie świata Jarosław Olech i Jan Wegiera (KSSSiKW Wiking Starachowice).

Obiekt oddano do użytku w 2015 roku. Była to wówczas flagowa inwestycja kulturalna Wrocławia – miasta, które rok później sprawowało tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.

Budowa Narodowego Forum Muzyki, w którym oprócz sali głównej znajdują się również trzy sale kameralne, kosztowała ponad 350 mln zł. Gmach ma sześć nadziemnych kondygnacji i trzy podziemne, a jego całkowita powierzchnia wynosi ponad 48 tys. metrów kwadratowych.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze