Cutura zawodniczką Grot Budowlanych Łódź

Siatkówka
Cutura zawodniczką Grot Budowlanych Łódź
fot. PAP

Występująca na pozycji przyjmującej lub atakującej reprezentantka Chorwacji Hana Cutura uzupełniła kadrę Budowlanych Łódź na nowy sezon ekstraklasy siatkarek. Zespół przygotowania do rozgrywek rozpocznie w przyszłym tygodniu.

29-letnia Chorwatka w drużynie wicemistrzyń Polski będzie występowała na pozycji przyjmującej. Do Łodzi przeniosła się z francuskiego Nantes VB. Wcześniej z zespołem Mladost Zagrzeb czterokrotnie zdobyła mistrzostwo swojego kraju, była brązową medalistką mistrzostw Azerbejdżanu z Lokomotiwem Baku, a z reprezentacją Chorwacji wywalczyła złoto mistrzostw Europy kadetek w 2003 roku.

 

Polskiej publiczności Cutura znana jest z gry w Impelu Wocław w sezonie 2014/15. Mierząca 192 cm reprezentantka Chorwacji o miejsce w składzie Budowlanych będzie konkurowała z Martyną Grajber, Julią Twardowską i pozyskaną latem Adrianną Muszyńską.

 

To prawdopodobnie ostatni transfer klubu z Łodzi przed nadchodzącym sezonem. Wcześniej do drużyny dołączyły: reprezentacyjne środkowa Agnieszka Kąkolewska (ostatnio Impel Wrocław) i libero Agata Witkowska (Unedo Yamamay Busto Arsizio) oraz rozgrywająca Ewelina Polak (KSZO), środkowa Julia Piotrowska (KSZO) i Adrianna Muszyńska (absolwentka SMS w Szczyrku).

 

Łodzianki przygotowania do nowego sezonu rozpoczną w przyszłym tygodniu. Drużynę nadal będzie prowadził trener Błażej Krzyształowicz.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie