Hokej na rolkach: Polacy przegrali z faworytami

Inne

Polacy przegrali z Czechami 1:4 w swym pierwszym meczu turnieju hokeja na rolkach na The World Games 2017. W kolejnych spotkaniach gospodarze zmierzą się z Kanadą (26 lipca) oraz Stanami Zjednoczonymi (27 lipca).

Czesi – wielokrotni medaliści mistrzostw świata – byli zdecydowanym faworytem spotkania z Polakami i szybko zaczęli wywiązywać się z tej roli. Zdecydowaną przewagę zdołali udokumentować po nieco ponad sześciu minutach gry, gdy Robin Maly popisał się celnym strzałem z ostrego kąta. W 10. minucie Pavel Strycek podwyższył na 2:0, a trzecią bramkę zdobył Marek Loskot, który z łatwością wymanewrował polską obronę. Po nerwowym początku, gospodarze nieco lepiej radzili sobie w końcówce pierwszej połowy. Najpierw przetrwali okres gry w osłabieniu, a w ostatniej sekundzie przed przerwą, niemal równo z syreną, Sebastian Owczarek zdołał umieścić krążek w bramce rywali.

 

Podrażnieni stratą bramki Czesi drugą część meczu rozpoczęli od mocnego uderzenia. Wykorzystując stratę Polaków przy wyprowadzaniu krążka, zdobyli bramkę po mocnym i precyzyjnym strzale Loskota. Przy prowadzeniu 4:1 faworyci kontrolowali sytuację i mimo ambitnej postawy gospodarzy, dowieźli przewagę do końca.

 

Na The World Games 2017, w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy rywalizuje osiem reprezentacji: Argentyna, Czechy, Francja, Kanada, Polska, Szwajcaria, USA oraz Włochy. Drużyny podzielono na dwie grupy, po dwa najlepsze zespoły z każdej uzyskają awans do półfinałów.

 

Czechy – Polska 4:1 (3:1, 1:0)

 

Bramki: 1:0 Robin Maly, 2:0 Pavel Strycek, 3:0 Marek Loskot, 3:1 Sebastian Owczarek, 4:1 Marek Loskot.

 

***

Wyniki I kolejki:

 

grupa A

 

USA – Kanada 1:7 (0:4, 1:3)
Czechy – Polska 4:1 (3:1, 1:0)

 

grupa B

 

Francja – Szwajcaria 3:2 (0:1, 3:1)
Włochy – Argentyna 2:0 (0:0, 2:0).

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze