Kawulski o Materli: Tylko od niego zależy, kiedy wróci do KSW

Sporty walki

- Federacja KSW czeka na wielki powrót Michała Materli. Tym bardziej, jeśli jest w formie. Tylko od niego zależy, czy to będzie w tym roku, czy w przyszłym - powiedział współwłaściciel KSW Maciej Kawulski.

Materla w lipcu opuścił areszt, w którym spędził ponad siedem miesięcy. Trafił do niego w grudniu 2016 roku po tym, jak został zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze. Postawiono mu zarzut działalności w zorganizowanej grupie przestępczej i udział w obrocie narkotykami. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

 

- Michał zadzwonił i odbyliśmy bardzo miłą rozmowę. Cieszę się, że jest w dobrej formie, nie tylko fizycznej, ale także psychicznej. Rzeczywiście brzmiał bardzo dobrze - powiedział Kawulski w rozmowie z Polsatem Sport.

 

- To nie była tylko radość z odzyskania wolności, ale też wewnętrzne poczucie, że znajduje się w miejscu, w którym powinien się znajdować. Nie było czuć w jego głosie, że stracił czas - dodał.

 

Chociaż przeciwko byłemu mistrzowi KSW toczy się postępowanie i ma status podejrzanego, dozór policji oraz nie może opuszczać kraju, to nic nie stoi na przeszkodzie, by stoczył kolejną walkę w Polsce. Kiedy może wrócić do KSW?

 

- Mam nadzieję, że sprawa zakończy się wkrótce także formalnie. Patrząc na to z boku, nie będąc ekspertem, raz jeszcze podkreślę, że system zrobił dużą krzywdę nie tylko wielkiej gwieździe, ale też człowiekowi. Federacja KSW czeka na wielki powrót Michała Materli. Tym bardziej, jeśli jest w formie. Tylko od niego zależy, czy to będzie w tym roku, czy w przyszłym. Mam nadzieję, że jak najszybciej, bo on bardzo tęskni za startem - wspomniał współwłaściciel KSW.

ko, MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie