Kriwiec pojawił się w Gdyni w zeszłym tygodniu na testach razem z trzema innymi zagranicznymi zawodnikami. Dość szybko zrezygnowano z usług chorwackiego pomocnika Ivicy Zunica i szwedzkiego napastnika Philipa Hellquista, ale w zespole pozostali Białorusin i duński obrońca Frederik Helstrup.

 

Z tego duetu pierwszy kontrakt podpisał Białorusin, który związał się z Arką roczną umową z opcją przedłużenia. W wizji trenera żółto-niebieskich Leszka Ojrzyńskiego Kriwiec miałby wypełnić lukę w środku pomocy po odejściach Mateusza Szwocha i Austriaka Dominika Hofbauera.

 

Nowy nabytek gdyńskiej drużyny trafił do Polski na wiosnę w 2010 roku i w debiutanckim sezonie został z Lechem mistrzem Polski. W barwach poznańskiego klubu występował do 2012 roku i w sumie rozegrał w ekstraklasie 59 meczów, w których strzelił osiem goli.

 

Później występował w Chinach, BATE Borysow (wywalczył dwa mistrzostwa Białorusi) i FC Metz, a w ostatnim sezonie był zawodnikiem Wisły Płock. Dla „Nafciarzy” w 23 ligowych spotkaniach zdobył dwie bramki.