Liga chińska bliska upadku?!

Piłka nożna
Liga chińska bliska upadku?!
fot. PAP

Kluby Chinese Super League w ostatnim okienku transferowym szalały na potęgę. Wielkie sumy transferowe, rekordowe kontrakty… aż w końcu okazuje się, że za Wielkim Murem nie jest tak kolorowo. 13 na 16 drużyn chińskiej pierwszej ligi może zostać wykluczonych z rozgrywek za zaległości finansowe.

Według ostatniego raportu finansowego przeprowadzonego w Chinese Super League tylko trzy kluby wywiązują się z zobowiązań finansowych wobec swoich piłkarzy. Są to Guizhou Hengfeng Zhicheng , Henan Jianye i Yanbian Funde. Nie powinno to specjalnie dziwić, bo akurat te drużyny nie mają w swoich szeregach gwiazd światowego formatu i nie musza wydawać gigantycznych pieniędzy na pensje dla nich.

 

Inne kluby do 15 sierpnia muszą uregulować zaległości. Jeśli tak się nie stanie, zespoły te mogą zostać wykluczone z rozgrywek, co automatycznie oznaczałoby olbrzymie problemy dla Chinese Super League, która chciała podbić światowe rynki i zdominować azjatycki futbol. Sprowadzenie takich gwiazd jak Carlos Tevez, Paulinho, Alex Teixeiry, Oscara czy Graziano Pellemiało tylko w tym pomóc, ale okazuje się, że to obciąża budżety klubów w dużo większym stopniu niż wszyscy myśleli. Teraz fanom tej ligi pozostaje czekać do 15 sierpnia i liczyć na pozytywne zakończenie całego zamieszania.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze