Orlen Liga: Przebudowany Impel Wrocław w komplecie

Siatkówka
Orlen Liga: Przebudowany Impel Wrocław w komplecie
fot. PAP

Impel Wrocław ogłosił skompletowanie całej drużyny na zbliżający się sezon Orlen Ligi. Wrocławski klub reprezentowany będzie przez 11 zawodniczek, choć niewykluczony jest jeszcze jeden transfer.

Pierwszą ogłoszoną Impelką była Julia Szczurowska. To najmłodsza z zawodniczek w zespole. Niespełna 16-letnia siatkarka jest jednak wyróżniającą się postacią w młodzieżowych kategoriach wiekowych, dlatego zdecydowano się na kolejny krok w jej karierze. Chwilę potem przedstawiono Magdalenę Wawrzyniak, która swoim doświadczeniem ma pomagać drużynie w odniesieniu kolejnych sukcesów.

 

W porównaniu do ubiegłorocznej drużyny, w Impelu pozostaje tylko Maria Stenzel. Młoda libero dołączyła do drużyny w drugiej części ubiegłego sezonu. Jej postawa na boisku napawa optymizmem i będzie z pewnością mocnym punktem wrocławskiego teamu.

 

Na rozegraniu, podobnie jak na ataku, postawiono na duet doświadczonej zawodniczki z młodą i utalentowaną. Rolę doświadczonej pełnić będzie Valerie Nichol, która do Wrocławia przechodzi ze Stuttgartu. Debiut w Orlen Lidze zaliczy natomiast Weronika Wołodko, która do stolicy Dolnego Śląska przychodzi z jasnym celem – rozwoju swoich umiejętności.

 

Środek to jedyna z pozycji, na której w pełni postawiono na doświadczone zawodniczki. Transferem z Bielska we Wrocławiu znalazła się Aleksandra Trojan, a Legionovię na Impel zamieniła Iga Chojnacka. Obie to czołowe zawodniczki Orlen Ligi i w pewien sposób gwarant dobrej jakości nowej drużyny. Na środku siatki zagra także Anna Łozowska, która do drużyny Marka Solarewicza trafia jako mistrzyni pierwszej ligi w barwach Wisły Warszawa.

 

Wrocławskie przyjęcie stanowić będą trzy zawodniczki. Jedną z nich jest reprezentantka Polski – Tamara Gałucha, którą kibice z pewnością kojarzą z gry pod panieńskim nazwiskiem Kaliszuk. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego jest również Ilona Gierak. Nie zabrakło także młodości i na tej pozycji. W Impelu zagra Natalia Murek. Ostatnio młoda siatkarka reprezentowała Polskę na mistrzostwach świata, pełniąc rolę kapitan drużyny i będąc filarem całego zespołu.

 

Kadra Impel Wrocław będzie liczyć zatem 11 siatkarek, choć rynek transferowy jest na bieżąco obserwowany i niewykluczony jest dodatkowy transfer.

 

W tej chwili zespół liczy 11 zawodniczek, ale może się to w zmienić. Nadal szukamy czwartej przyjmującej. Musi ona jednak spełniać określone przez nas wymagania. Powinna być to siatkarka młoda, z perspektywą do rozwoju, ale również prezentująca już poziom sportowy, dający gwarancję wysokiej jakości pracy zespołu na treningach – mówi Wojciech Kurczyński, drugi trener Impel Wrocław.

 

Chciałem również zapewnić, że jesteśmy gotowi na ewentualność funkcjonowania zespołu w składzie 11 osobowym. Mamy 3 wartościowe przyjmujące, które gwarantują nam utrzymanie wysokiego poziomu na tej pozycji – dodaje wrocławski szkoleniowiec.

 

Wrocławskie siatkarki obecnie w głównej mierze przebywają na urlopach, będąc jednak w stałym kontakcie ze sztabem, a także realizując rozpisane treningi. Początek regularnych przygotowań do nowego sezonu zaplanowany jest na połowę sierpnia. O szczegółach klub poinformuje w odrębnym komunikacie.

 

Impel Wrocław 2017/18:

 

Iga Chojnacka, Tamara Kaliszuk, Ilona Gierak, Anna Łozowska, Natalia Murek, Valerie Nichol, Maria Stenzel, Julia Szczurowska, Aleksandra Trojan, Magdalena Wawrzyniak, Weronika Wołodko.

RM, Impel Wrocław - Biuro Prasowe

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze