18-letni Mbappe jest jednym z największych młodych talentów na świecie. Reprezentant Francji w ubiegłorocznej edycji Ligi Mistrzów pokazał całemu światu swoje olbrzymie umiejętności, a co tydzień potwierdzał to w rozgrywkach Ligue 1. We wszystkich rozgrywkach w sezonie 2016/2017 zagrał w 44 spotkaniach. Zdobył w nich 26 bramek i zanotował 14 asyst.

 

Nic dziwnego, że po takich wyczynach Real jest aż tak zdeterminowany, aby kupić Mbappe. Hiszpanie są w stanie zapłacić za niego AS Monaco 160 milionów euro! I to wcale nie musi być kwota ostateczna. Jeśli Mbappe wygra z Realem Ligę Mistrzów lub zdobędzie mistrzostwo Hiszpanii, Monaco dostanie dodatkowe 20 milionów! Młodzieniec ma zarabiać w nowym klubie 134 tysiące euro tygodniowo.

 

Według hiszpańskich mediów transfer jest już w zasadzie przesądzony. Jeśli nic się nie wysypie na ostatniej prostej będzie to światowy rekord transferowy. Do tej pory najwięcej pieniędzy na jednego piłkarza wydał Manchester United. Paul Pogba odszedł do angielskiego zespołu z Juventusu Turyn za 105 milionów euro.