Kolejny powrót Furmana do Legii?

Piłka nożna
Kolejny powrót Furmana do Legii?
fot. Cyfrasport

Jacek Magiera jest zainteresowany ściągnięciem Dominika Furmana z Wisły Płock do Legii Warszawa. Jednym z warunków tego transferu jest sprzedaż przez klub z Łazienkowskiej Tomasza Jodłowca.

O możliwości pozyskania Furmana przez mistrzów Polski poinformował "Przegląd Sportowy". Sprawa tego transferu jest we wstępnej fazie realizacji. Środki na kontrakt Furmana miałyby się znaleźć po odejściu z Legii Jodłowca. Niewiadomą jest kwota wykupu 25-letniego piłkarza z płockiej ekipy. Według różnych źródeł Wisła zapłaciła za niego Toulouse od 200 do nawet 350 tysięcy euro. W czerwcu Furman podpisał trzyletnią umowę z płockim klubem, została w niej jednak zawarta klauzula wykupu, której władze Wisły nie będą mogły odrzucić.

 

Furman przygodę z piłką rozpoczął w Szydłowiance Szydłowiec. W 2006 roku związał się z Legią. W stołecznym klubie, w 2012 roku, zadebiutował w dorosłym futbolu. W 2014 odszedł do francuskiego Toulouse, w styczniu 2015 powrócił do Legii w ramach wypożyczenia, które trwało do stycznia 2016. Po krótkiej przygodzie z Hellas Werona, w czerwcu 2016 roku został wypożyczony do Wisły Płock z opcją pierwokupu.

 

Przypomnijmy, że na początku lipca środowisko piłkarskie zszokowane było informacją, że Furman przyczynił się do odejścia z klubu trenera Marcina Kaczmarka. Zawodnik miał krytykować słabe – jego zdaniem – treningi. Gdy nikt w klubie nie ujął się za szkoleniowcem, ten postanowił rozwiązać umowę z Nafciarzami po pięciu latach współpracy, w trakcie przygotowań do sezonu.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze