Kownacki już strzela dla Sampdorii Genua! Gol i asysta Polaka

Dawid Kownacki dopiero co dołączył do Sampdorii, a już zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach nowego klubu. W sparingu z Cremonese Polak pojawił się na boisku w drugiej połowie spotkania i już po minucie zanotował asystę, a następnie wpisał się na listę strzelców.

Kownacki przed tym meczem miał już debiut w sparingu z FeralpiSalò. Wtedy mniej więcej po godzinie gry zmienił Fabio Quagliarellę. Podobnie było i tym razem. W starciu z beniaminkiem Serie B Cremonese Polak pojawił się na boisku w 61. minucie i już po chwili asystował przy trafieniu Filipa Đjuričicia. Dziesięć minut później Kownacki zdobył swoją debiutancką bramkę w barwach nowego klubu.

Sampodoria ostatecznie wygrała 3:0. Całą pierwszą połowę w barwach zespołu z Serie A zagrali dwaj inni Polacy, Bartosz Bereszyński i Karol Linetty.