Liga Mistrzów: Szalony mecz w Belgii! Wyniki środowych spotkań

Piłkarze Legii Warszawa przegrali w Kazachstanie z FK Astana 1:3 (0:2) w pierwszym meczu 3. rundy kwalifikacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Dynamo Kijów, z Tomaszem Kędziorą na ławce rezerwowych, pokonało u siebie Young Boys Berno 3:1 (2:0).

Warszawski zespół przegrywał do przerwy na sztucznej murawie w Astanie 0:2 po trafieniach Juniora Kabanangi i Iwana Majewskiego. W 78. minucie kontaktową bramkę strzelił sprowadzony latem Albańczyk Armando Sadiku, ale w doliczonym czasie gry gospodarze podwyższyli na 3:1 po szybkiej akcji i trafieniu Patricka Twumasiego.

W ciekawie zapowiadającym się spotkaniu piłkarze Nice, w składzie z Mario Balotellim, który zdobył bramkę, zremisowali u siebie z Ajaksem Amsterdam 1:1.

Sześć meczów odbyło się już we wtorek. Bardzo blisko awansu są Olympiakos Pireus i CSKA Moskwa, które zwyciężyły na wyjazdach różnicą dwóch goli. Mistrzowie Grecji wygrali z Partizanem Belgrad 3:1, a rosyjski zespół pokonał AEK Ateny 2:0.