Piłka nożna

Kołtoń: "Lewy" za wielki dla Bayernu? Niemcy...

Kilka dni temu na łamach magazynu "Kicker" dziennikarz Mounir Zitouni opublikował kontrowersyjny tekst stawiający tezę, że Bayern jest "zbyt mały" dla Lewandowskiego, który chce poszukać nowych wyzwań. Polak po sezonie miał powiedzieć opinii publicznej, że koledzy nie pomogli mu w zdobyciu korony króla strzelców. Sytuacją oburzony był Karl-Heinz Rummenigge, który przywoływał Polaka do porządku. Co mogliśmy przeczytać we wspomnianym artykule?
To pikantny temat w zespole. Lewandowski narzekał, że koledzy nie chcieli pomóc mu w zdobyciu korony króla strzelców. Jak Polak zajrzy w swoją umowę, będzie miał pewność, jak ważny jest dla zespołu, jest nie do zastąpienia. Czy pozostanie jednak w Bayernie do końca obecnego kontraktu? W przyszłym miesiącu będzie obchodził 29. urodziny. Gdyby wypełnił obecny kontrakt, miałby prawie 33 lata. Mało kto jednak w to wierzy. Jego dotychczasowa kariera przebiega tak, jakby wypełniał wielki plan. Co jeszcze ma przed sobą? Transfer do Realu sam piłkarz mógłby uznać za ukoronowanie swojej drogi. Czyż nie pora na takie wyzwanie? Jego największym marzeniem jest zdobycie Champions League - to właśnie dlatego znalazł się w Monachium, jednak Bayernowi ostatnio daleko do spektakularnego triumfu. Lewy myśli o wielkich rzeczach. Zbyt wielkich dla Bayernu?
Polskie i europejskie media błyskawicznie podchwyciły artykuł, co wywołało oburzenie "na górze" w Monachium. Tego lata "Lewy" był już łączony bowiem ze wspomnianym Realem i londyńską Chelsea, a w środowisku jest postrzegany jako jedna z najlepszych "dziewiątek" świata. Bronią go przecież statystyki: od sezonu 2013/2014, kiedy trafił do Bawarii ustępuje jedynie Leo Messiemu (153 bramki w 158 meczach), Cristiano Ronaldo (154 bramki w 148 meczach) i Luisowi Suarezowi (110 bramek w 147 meczach).

 

Prezes klubu, Uli Hoeness wygłosił jednak jednoznaczną deklarację:
Lewandowski ma kontrakt do 30 czerwca 2021 roku i możecie być pewni, że do tego czasu będzie grał dla Bayernu. Nie ma żadnych rozmów z innymi klubami.