The World Games: Brązowy medal Bąbosa

Inne
The World Games: Brązowy medal Bąbosa
fot. The World Games

Polski karateka Michał Bąbos wywalczył brązowy medal w kategorii kumite powyżej 84 kilogramów. To jedyny medal dla biało-czerwonych w karate na Światowych Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017.

Walka o trzecie miejsce Michała Bąbosa z Marokańczykiem Achrafem Ouchenem była jednym z najbardziej emocjonujących starć podczas dwudniowego maratonu karate w kompleksie sportowym GEM. Polak swoją walkę rozpoczął bardzo zdecydowanie i szybko wyszedł na prowadzenie. Potem do gry zaczął wkraczać rywal z Maroka. Ostatecznie zwycięstwo przyznano Polakowi, choć na ogłoszenie werdyktu trzeba było czekać kilka minut. Obóz marokańskiego zawodnika wystosował bowiem protest, który ostatecznie został odrzucony.

 

- Do teraz nie wierzę w ten brązowy medal. To fantastyczne uczucie, choć przyznam, że było nerwowo. Oczekiwanie na werdykt po proteście rywala był jak wieczność, ale najważniejszy jest efekt. To medal dla wszystkich kibiców, dla naszej reprezentacji, dla całej Polski. Ale z tak fantastycznym dopingiem tutaj we Wrocławiu było mi łatwiej walczyć – mówił tuż po walce Michał Bąbos. – Szczerze mówiąc to dotrzymałem słowa, bo przed turniejem wspominałem o medalu. Dla mnie to fantastyczna sprawa, bo ci, którzy dziś walczyli o najwyższe cele, za trzy lata staną do walki o medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. To dobrze wróży na przyszłość - dodał.

 

W kategorii Bąbosa złoto zgarnął Japończyk Hideyoshi Kagawa, który po zaciętej walce pokonał Irańczyka Sajada Ganjzadeha.

 

Słabiej wypadło dwoje pozostałych reprezentantów Polski, którzy też mieli okazję walczyć w półfinale. Justyna Gadowska w kategorii do 61 kilogramów przegrała ze Słowaczką Ingridą Suchankovą. Złoto w rywalizacji kobiet wywalczyła zawodniczka z Peru Alexandra Grande. Z kolei Kamil Warda w grupie do 84 kilogramów zdecydowanie przegrał z Turkiem Ugurem Aktosem. Zwycięzcą w tej kategorii okazał się Irańczyk Zabiollah Poorshab, który minimalnie pokonał Japończyka Ryutaro Aragę.

SA, The World Games

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze