The World Games: Medale w sportach na zaproszenie poza klasyfikacją wszech czasów

Inne
The World Games: Medale w sportach na zaproszenie poza klasyfikacją wszech czasów
fot. PAP

Medale 10. edycji światowych igrzysk w dyscyplinach nieolimpijskich, które wywalczą zawodnicy w sportach na zaproszenie, nie będą liczone do klasyfikacji wszech czasów, a jedynie zostaną ujęte w tabeli wrocławskiej imprezy – podkreślił rzecznik The World Games 2017 Kacper Cecota.

Wrocław, zgodnie z umową ze stowarzyszeniem International World Games Association (IWGA), mógł zaproponować maksymalnie pięć dyscyplin o statusie sportów na zaproszenie. Miasto skorzystało z tej okazji i wybrało cztery: futbol amerykański, kickboxing, wioślarstwo halowe oraz żużel.

 

Po zakończeniu rozgrywek futbolu, w którym pierwsze miejsce zajęła Francja, drugie Niemcy, a trzecie USA, w mediach publikowane były dwie różne tabele medalowe – z uwzględnieniem wyników turnieju i z jego pominięciem.

 

„Aby mieć całkowitą pewność, zapytałem kierownictwo IWGA, jak liczone są medale zdobyte w sportach na zaproszenie. Potwierdzono, że będą uwzględnione wyłącznie w tabeli dziesiątej edycji igrzysk, natomiast nie zostaną ujęte w klasyfikacji generalnej The World Games” – powiedział Cecota.

 

Dodał, że medale są zróżnicowane. Te za sporty na zaproszenie są nieco mniejsze i mają inny rewers.

 

W tabeli medalowej wszech czasów (po dziewięciu edycjach) na pierwszym miejscu są Włochy – 394 (137-130-127), na drugim USA – 359 (135-120-104), a na trzecim Niemcy – 344 (119-101-124). Polska plasuje się na 28. pozycji z dorobkiem 33 krążków: dziesięciu złotych, dziewięciu srebrnych i czternastu brązowych.

 

Po pięciu dniach zmagań na arenach wrocławskiej imprezy (od piątku do wtorku) w klasyfikacji medalowej pierwsza była Rosja - 26 złotych, 11 srebrnych i osiem brązowych, drugie Włochy 14-10-8, trzecie Niemcy 10-8-8, a na 16. pozycji Polska: dwa złote, trzy srebrne i cztery brązowe.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze