World Boxing Super Series: Usyk i Huck będą walczyć w Berlinie

Sporty walki
World Boxing Super Series: Usyk i Huck będą walczyć w Berlinie
fot. PAP

Walka Ołeksandra Usyka z Marco Huckiem, inaugurująca turniej World Boxing Super Series w wadze junior ciężkiej, odbędzie się 9 września z Berlinie. Wśród ośmiu uczestników jest m.in. Krzysztof Włodarczyk, a rezerwowym - Krzysztof Głowacki.

Organizatorzy zawodów im. Muhammada Alego poinformowali, że pierwszym ćwierćfinałem będzie starcie mistrza olimpijskiego z Londynu Ukraińca Usyka z Niemcem Huckiem. Pierwszy z wymienionych pięściarzy jest mistrzem świata federacji WBO (niecały rok temu pas odebrał Głowackiemu) i właśnie to trofeum będzie również stawką zbliżającego się pojedynku.

 

Na zawodowych ringach Usyk wygrał wszystkie 12 walk, a Huck ma na koncie aż 40 zwycięstw, ale i cztery porażki, m.in. z Głowackim, a także jeden remis.

 

W półfinale lepszy z tej pary spotka się z triumfatorem potyczki zaplanowanej na 30 września w Rydze pomiędzy Łotyszem Mairisem Briedisem (22-0) i Kubańczykiem Mikem Perezem (22-2-1); o tytuł WBC.

 

Nie jest jeszcze znany i miejsce termin innej ćwierćfinałowej konfrontacji - Włodarczyka (53-3-1) z czempionem IBF Rosjaninem Muratem Gasijewem (24-0). Zwycięzca spotka się albo z Kubańczykiem Yunierem Dorticosem (21-0), albo z Rosjaninem Dimitrijem Kudriaszow (21-1).

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze