Lanie Realu Madryt! Manchester United zdemolował podopiecznych Zidane’a

Manchester City na rozgrywanym w Stanach Zjednoczonych turnieju International Champions Cup rozbił Real Madryt aż 4:1. Co ciekawe wszystkie gole padły dopiero w drugiej połowie spotkania.

Real sezon rozpoczął przygotowania do sezonu od dwóch meczów towarzyskich z drużynami z Manchesteru. W pierwszym spotkaniu długo męczył się na International Champions Cup z United. Podopieczni Zinedine’a Zidane’a ostatecznie przegrali po rzutach karnych. Tym razem musieli uznać wyższość The Citizens.

Pierwsza połowa wskazywała na to, że będzie to niezwykle wyrównane spotkanie, ale wszystko zmieniła druga połowa. Wynik meczu już po siedmiu minutach otworzył Nicolas Otamendi. Po chwili na listę strzelców wpisał się Raheem Sterling, a następnie John Stones i Brahim Diaz. Honorowe trafienie dla Realu zanotował w 90. minucie zaledwie 19-letni Oscar Rodriguez.

- Ten mecz nie był tak ważny dla Realu, jak dla nas. Zwycięstwo na pewno wzmocniło naszą pewność siebie, ale to było tylko towarzyskie spotkanie - przestrzegł trener zwycięzców Hiszpan Josep Guardiola.

- Zły wynik, ale to nie był słaby mecz - skomentował z kolei jego odpowiednik w Realu Francuz Zinedine Zidane.

Manchester City - Real Madryt 4:1 (0:0)
Bramki: Otamendi 52/', Sterling 59/', Stones 67', Brahim Diaz 81' - Oscar 90'

Manchester City: Ederson - Walker (70' Duhaney), Otamendi (80' Adarabioyo), Kompany (46' Mangala), Stones, Danilo (80' Sane), Toure (79' Roberts), De Bruyne (68' Zinczenko), Aguero (46' Sterling), Foden (46' Nasri), Jesus (68' Brahim Diaz).

Real Madryt: Navas (46' Casilla) - Carvajal (62' Achraf), Nacho (62' Tejero), Varane (62' Vallejo), Marcelo (62' Theo), Kovacić (62' Ceballos), Casemiro (62' Llorente), Modrić (62' Lucas Vazquez), Isco (62' Oscar), Benzema (62' Mayoral), Bale (62' Asensio).