Szalony mecz w Gdyni! Cztery bramki w osiem minut i wygrana Arki z FC Midtjylland

Arka Gdynia wygrała w pierwszym meczu III rundy eliminacji Ligi Europy z FC Midtjylland 3:2. Cztery gole padły pomiędzy 31. a 39. minutą. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Rafał Siemaszko w doliczonym czasie gry. Rewanż odbędzie się 3 sierpnia w Danii.

Arce Gdynia udał się powrót po 38 latach na arenę europejskich pucharów. W 1979 r. żółto-niebiescy w pierwszej rundzie Pucharu Zdobywców Pucharów zostali wyeliminowani przez Beroe Stara Zagora po zwycięstwie u siebie 3:2 i porażce w Bułgarii 0:2. W czwartek żółto-niebiescy powtórzyli wynik sprzed prawie czterech dekad.

Obie drużyny miały niełatwe warunki do gry – od środy bowiem, z krótkimi przerwami, w Trójmieście pada deszcz.

Pierwsza połowa dostarczyła kibicom wiele emocji. Mimo że drużyna duńska była faworytem, to obraz gry na boisku tego nie potwierdzał. Mecz był wyrównany, Arka nie ograniczała się tylko do obrony, ale też atakowała. Stadion oszalał z radości, kiedy w 31. minucie Marcus Vinicius pięknym strzałem zza pola karnego w lewy górny róg bramki nie dał szans golkiperowi gości.

Żółto-niebiescy nie cieszyli się jednak długo prowadzeniem. Już po dwóch minutach Duńczycy wykorzystali błąd obrońców Arki i wyrównali stan meczu, a po kolejnych trzech minutach prowadzili 2:1. Do siatki żółto-niebieskich celnie główkował z czwartego metra Marc Dal Hende po dośrodkowaniu z rzutu rożnego kapitana FC Midtjylland Jakoba Poulsena.

Kiedy wydawało się, że Arka nie podniesie się już po tym ciosie, bramkarz sfaulował w polu karnym strzelającego głową do pustej bramki Patryka Kuna. Arbiter wskazał na "jedenastkę" i rzut karny pewnie wykonał Marcus Vinicius.

W drugiej połowie większą przewagę mieli goście, tworząc kilka groźnych sytuacji. W 61. po strzale jednego z Duńczyków przed utratą gola przez żółto-niebieskich uratowała poprzeczka. Arka nie pozostawała jednak dłużna. W 68. minucie minimalnie nad poprzeczką z pola karnego uderzył Tadeusz Socha.

I kiedy już wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w doliczonym czasie gry Rafał Siemaszko strzelił głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Michała Nalepy.

Arka Gdynia - FC Midtjylland 3:2 (2:2)

Bramki: Marcus Vinicius 31, 39 (k), Siemaszko 90 - Hassan 33, Dal Hende 36

Arka Gdynia: Pāvels Šteinbors - Tadeusz Socha, Michał Marcjanik, Krzysztof Sobieraj, Marcin Warcholak - Marcus Vinicius (70. Luka Zarandia), Dawid Sołdecki, Yannick Kakoko (84. Michał Nalepa), Adam Marciniak, Grzegorz Piesio - Patryk Kun (57. Rafał Siemaszko)

FC Midtjylland: Jesper Hansen - Rasmus Nissen, Kian Hansen, Markus Halsti, Marc Dal Hende - Rilwan Hassan, Tim Sparv, Janus Drachmann (72. Simon Kroon), Jakob Poulsen, Gustav Wikheim (79. Jonas Borring) - Paul Onuachu (90. Alexander Sørloth)

Dziękujemy i zapraszamy na kolejne relacje na Polsatsport.pl

Arka zwycięstwem wraca po 38 latach do europejskich pucharów.

KONIEC MECZU

GOOOOOOL! RAFAŁ SIEMASZKO< BO KTO INNY ZAPEWNIŁBY ARCE PROWADZENIE W DOLICZONYM CZASIE GRY

Bliski oddania strzału był Marciniak, ale został zablokowany w polu karnym. Teraz to Arka przycisnęła

Ciężkie chwile Arkowców, atakują Duńczycy, ale na szczęście solidna defensywa gospodarzy daje sobie radę.

Michał Nalepa za Yannicka Kakoko

Trzeba przyznać, że pierwsza połowa była ciekawsza. Ostatni kwadrans, miejmy nadzieję, że Arka przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść lub przynajmniej nie straci remisu.

Strzał Warcholaka z rzutu wolnego, ale wprost w bramkarza rywali.

Luka Zarandia zmienia Marcusa da Silvę

Socha! Bardzo ładnie złożył się do strzału, ale minimalnie nad bramką. Jak na razie to najgroźniejszy piłkarz Arki na boisku.

Jak na razie scenariusz podobny jak w pierwszych 45 minutach. Duńczycy atakują, utrzymują się przy piłce, a Arka czeka na swoje szanse, kontrataki.

Nissen! Trafia w poprzeczkę, a Arka w tarapatach. Duże błędy w defensywie gdyńskiej ekipy.

Schodzi z boiska Patryk Kun, a w jego miejsce Rafał Siemaszko

W odpowiedzi goście mieli świetną okazję, oczywiście po rzucie wolny. Kapitalnie rozegrany stały fragment gry. Dużo szczęścia po stronie Arki.

Dobra akcja Arki i strzał Sochy broni bramkarz Midtjylland. Duńczycy zepchnięci pod swoje pole karne.

Duńczycy zaczęli spokojnie, długo rozgrywają piłkę w ataku pozycyjnym. Im bliżej bramki Arki, tym więcej niedokładności po stronie gości.

Wracamy i zaczynamy drugą połowę!

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Arka - Midtjylland 2:2

Tym razem Arka po zdobyciu gola nie cofnęła się, gra bardzo spokojnie, wyraźnie chce dowieźć ten rezultat do przerwy.

Cztery gole w osiem minut!

TAAK! GOOOOOOL! Marcus da Silva i znowu mamy remis!

Ależ się nam zrobił mecz w Gdyni. Patryk Kun faulowany w polu karnym przez bramkarza Midtjylland. Do piłki podchodzi Marcus da Silva

RZUT KARNY DLA ARKI!

GOOOOOOL! No i cóż z pięknego gola Marcusa, jak już Arka przegrywa 1:2. Zupełnie niekryty w polu karnym był Marc Dal Hende i po stałym fragmencie gry Duńczycy prowadzą.

Duńczycy chcą pójść za ciosem!

GOOOOOOL! Niestety Rilwan Hassan doprowadza do wyrównania. Tylko nieco ponad minutę trwała radość gdynian.

Brazylijczyk genialnie, zwodem na raz, przełożył sobie rywala, a następnie technicznym strzałem posłał futbolówkę w samo okienko.

GOOOOOOOL! Marcus Da Silva! Ależ kapitalne uderzenie zza pola karnego

Duńczycy są drużyną, która pokazuje bardzo dużo wariantów rozegrania rzutów rożnych i wolnych. Widać, iż to ich mocna strona, a różnych pomysłów na wstrzelenie futbolówki w pole karne jest bardzo wiele.

Przypomnijmy, że Arka do europejskich pucharów wraca po 38 latach!

Daleki wrzut Warcholaka z autu w pole karny, a po chwili dwa rzuty rożne dla Arki. Dobry okres gry naszej ekipy. Po jednym ze stałych fragmentów główką próbował Sobieraj.

Po dwudziestu minutach widać przewagę Duńczyków, ale gdynianie bardzo dobrze się bronią. Na razie nie widzieliśmy klarownych sytuacji.

Kolejna skuteczna interwencja obrońców z Gdyni.

Rzut rożny dla gości. Sytuację wyjaśnili obrońcy Arki Gdynia.

Ładna akcja gospodarzy! Grzegorz Piesio uderzył z kilku metrów, ale niecelnie...

Szansę miał Patryk Kun. Wyszedł sam na sam z bramkarzem, jednak przesadził z dryblingiem i stracił piłkę.

Dośrodkowanie Marcusa Da Silvy nie przyniosło większego efektu. Goście bez problemu wyjaśnili sytuację, wybijając piłkę.

Na zegarze nie wybiła jeszcze pierwsza minuta, gdy bramkarza Arki Gdynia próbował zaskoczyć strzałem Rilwan Hassan.

Gramy!

W Ekstraklasie Arka Gdynia wygrała ze Śląskiem Wrocław 2:0 i zremisowała z Sandecją Nowy Sącz 0:0.

Mecz sędziuje Albańczyk Enea Jorgji. Asystentami są Egin Doda oraz Ilir Tartara.

W meczu FC Utrecht - Lech Poznań po pierwszej połowie mamy wynik 0:0.

W takim składzie zagrają gospodarze!

Zapraszamy na pierwszy mecz Arki Gdynia w eliminacjach Ligi Europy! W trzeciej rundzie rywalem gdynian będzie FC Midtjylland.