The World Games: Dwa złota i dwa srebra Polaków w kickboxingu

Inne

Na koniec czwartkowych zmagań podczas The World Games Polacy rozwiązali worek z medalami. Kickbokserzy z naszego kraju zdobyli cztery medale, w tym dwa złote. Dodatkowo dwa brązowe wywalczyli w porannych startach.

Już przed południem mogliśmy cieszyć się z dwóch brązowych medali. Bez wychodzenia do ringu krążki zdobyli Wojciech Kazieczko, którego rywal doznał kontuzji oraz Małgorzata Dymus. Przeciwniczka Polki nie zrobiła wagi.

 

Po południu zaś mieliśmy aż cztery szanse na złota. Najpierw do ringu wyszedł Michał Ronkiewicz, który w finale kategorii do 75 kg zmierzył się z Francuzem Zakarią Laaouatnim. Bardzo atletycznie zbudowany rywal pewnie kontrolował pojedynek w pierwszych dwóch rundach, a Polakowi nie udało się odrobić strat i musiał się zadowolić srebrem.

 

Świetnie zaprezentowała się Marta Waliczek. Walcząca w kategorii do 61 kg Polka pewnie pokonała Melissę Martinez i zdobyła pierwsze dla naszego kraju złoto w Kick Boxingu. Jej wyczyn powtórzył po chwili Dawid Kasperski pokonując Mesuda Selimovicia w limicie 86 kg.

 

Ostatnim z Polaków walczącym w finale tego wieczoru był Mateusz Pluta. Jego rywalem w kategorii -91 kg był Igor Darmeszkin. Nasz reprezentant przeważał przez początkowe minuty walki, ale nie utrzymał przewagi do końca i złoto powędrowało do Rosjanina.

 

 

Skróty walk Polaków w załączonych materiałach wideo.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie